Dzielnica XII

Budynki, parki, osiedla, planowanie przestrzenne, bilbordy

Moderator: Moderatorzy

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Dzielnica XII

#1 Post autor: rafaello » 4 kwie 2014, o 07:25

Zakładam osobny temat skoro inne dzielnice mają swój wątek na forum. :puppyeyes:

Przełom nastąpi w najbliższym czasie ?

Zbiornik ochroni mieszkańców.
Jego budowa prawdopodobnie rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni. - Wycięto tam już drzewa, miasto przekazało gminną działkę pod inwestycję, jest pozwolenie na budowę, przygotowano teren. Teraz czekamy tylko na decyzję Zarządu Województwa Małopolskiego w sprawie środków na ten cel. Wszystko jest już gotowe, potrzebujemy tylko wsparcia finansowego - mówi Zbigniew Kożuch, przewodniczący dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.
Źródło: http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,1065 ... odzia.html

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Dzielnica XII

#2 Post autor: rafaello » 30 kwie 2014, o 09:23

Pojawił się kolejny raz przetarg na przebudowę chodnika z budową ścieżki rowerowej na odcinku ul.Telimeny-ul.Jerzmanowskiego:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest robota budowlana (zaprojektuj i wybuduj) polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej dla całości zakresu (z uzyskaniem dokumentów formalno-prawnych, niezbędnych do realizacji) i realizacji etapu tj. odcinka długości ok.160 mb (od skrzyżowania ul. Ćwiklińskiej z ul. Telimeny) i wykonaniu robót w obrębie w/w skrzyżowania.
Reszta informacji i szczegółów w poniższym linku. :thumbup:

Źródło: http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedowe/ ... y-20iv2014

Pytanie tylko czy drugi raz z rzędu w ciągu 2-óch lat przetarg nie zostanie unieważniony ? :X

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Dzielnica XII

#3 Post autor: rafaello » 22 maja 2014, o 08:59

rafaello pisze:Pojawił się kolejny raz przetarg na przebudowę chodnika z budową ścieżki rowerowej na odcinku ul.Telimeny-ul.Jerzmanowskiego:

Źródło: http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedowe/ ... y-20iv2014

Pytanie tylko czy drugi raz z rzędu w ciągu 2-óch lat przetarg nie zostanie unieważniony ? :X
Odpowiem sobie sam na moje wcześniejsze pytanie. ;D

Jest zwycięzca przetargu - tak donosi dzisiejszy Dziennik Polski. :)
Firma Solido z Krakowa wygrała przetarg na przebudowę chodnika z wykonaniem ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Jerzmanowskiego do ul. Telimeny, w ciągu ulic Teligi i Ćwiklińskiej. Całość robót ma zostać wykonana do 28 listopada. Koszt inwestycji to 198 tys. zł.
Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Dzielnica XII

#4 Post autor: rafaello » 26 maja 2014, o 08:06

Poniższą informację wrzucam tutaj chciaż można ją również spokojnie umieścić w wątku poświęconemu budżetowi partycypacyjnemu:
Nowy Bieżanów

Liczna grupa mieszkańców Nowego Bieżanowa wzięła udział w kolejnym spotkaniu dotyczącym budżetu obywatelskiego, które zorganizowała Rada Dzielnicy XII. W czasie spotkania padło kilka propozycji, które mogą być zrealizowane w ramach tegoż budżetu.

To m.in.: rewitalizacja terenu i remont dachu sali gimnastycznej w SP nr 24, instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Heleny/Barbary/Ćwiklińskiej oraz Ćwiklińskiej/Telimeny, montaż wysepek zwalniających ruch na ul. Aleksandry i Telimeny, zasadzenie drzew i krzewów na placu zabaw przy ul. Aleksandry i montaż urządzeń fitness na placu zabaw przy ul. Duża Góra.
Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Dzielnica XII

#5 Post autor: rafaello » 30 paź 2014, o 08:29

Pierwsi pacjenci w 2019 roku?

W przyszłym roku rozpoczyna się budowa CMUJ w Prokocimiu:

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html

kandela
Inspektor
Posty: 378
Rejestracja: 23 sie 2014, o 11:45
Lokalizacja: Kraków

Dzielnica XII

#6 Post autor: kandela » 30 paź 2014, o 14:09

W 2009 roku myślano, że pierwsi pacjenci trafią tam w 2014 ;)
to miasto myśli, że mu wystarczy całodobowy monitoring
to miasto myli się bardzo

rafaello
Dyrektor
Posty: 7949
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:20
Lokalizacja: Bieżanów

Dzielnica XII

#7 Post autor: rafaello » 30 paź 2014, o 19:04

kandela pisze:W 2009 roku myślano, że pierwsi pacjenci trafią tam w 2014 ;)
Może za 5 lat będzie podobnie? :hihi:

kandela
Inspektor
Posty: 378
Rejestracja: 23 sie 2014, o 11:45
Lokalizacja: Kraków

Dzielnica XII

#8 Post autor: kandela » 30 paź 2014, o 20:14

Oby nie! ;D

Szkoda tylko ulicy Kopernika, nie wyobrażam sobie, co innego tam może być. Przy dobrych wiatrach mnie (jako studenta) to już dotyczyć nie będzie, ale jak uczyć młodych medyków w miejscu, które nie pamięta wielkich profesorów, jak Mikulicza-Radeckiego czy Madurowicza? Tamtejsze mury naprawdę były świadkami rozwoju medycyny na światowym poziomie i byłoby mi okrutnie smutno, gdyby tamte budynki przerobiono na, załóżmy, tancbudy (jeśli ktoś je kupi w tym celu właśnie, nic nie wiem na ten temat i mam nadzieję, że jestem tylko złym prorokiem).

Dziękuję, wylałam swój smutek, ale niniejszym wyrażam nadzieję, że jednak ten nowy szpital powstanie w nie bardzo odległej przyszłości (bo jest potrzebny) i będzie dorównywał wielkością (nie w dosłownym sensie) i kulturą dziewiętnastowiecznym profesorom i ich studentom ;)
to miasto myśli, że mu wystarczy całodobowy monitoring
to miasto myli się bardzo

Awatar użytkownika
adamp55kr
Dyspozytor
Posty: 645
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:16
Lokalizacja: Krakow

Dzielnica XII

#9 Post autor: adamp55kr » 30 paź 2014, o 21:11

Głowa do góry, czy po oddaniu budynków kampusu UJ na Ruczaju uczelnia pozbyła się Collegium Novum? Albo czy Polibuda po wybudowaniu kompleksu w Czyżynach zrezygnowała z siedziby przy Warszawskiej? Moim zdaniem na pewno część klinik zostanie na Kopernika, a plusem będzie możliwość sprawnego przeprowadzenia remontu tych budynków.
Pozdrawiam - Adam

kandela
Inspektor
Posty: 378
Rejestracja: 23 sie 2014, o 11:45
Lokalizacja: Kraków

Dzielnica XII

#10 Post autor: kandela » 30 paź 2014, o 21:36

Obyś miał rację :) To byłoby najlepsze wyjście!
to miasto myśli, że mu wystarczy całodobowy monitoring
to miasto myli się bardzo

Awatar użytkownika
DaroKRK
Dyrektor
Posty: 2359
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:23
Lokalizacja: Kraków

Dzielnica XII

#11 Post autor: DaroKRK » 30 paź 2014, o 22:58

PK żadnego kompleksu w Czyżynach nie ma :) to jest tylko jeden wydział. O kompleks, który był planowany wzdłuż Stella-Sawickiego nigdy nie powstał. Poza tym, kto pozbędzie się takich budynków na Warszawskiej czy Kopernika, nikt.

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Dzielnica XII

#12 Post autor: Cukier » 31 paź 2014, o 22:35

Może się narażę, ale jak dla mnie usytuowanie jakiegokolwiek szpitala w ścisłym centrum miasta, zwłaszcza przy uliczkach takich jak Kopernika to nonsens. Są to tereny o bardzo utrudnionej komunikacji - uliczki są wąskie, często jednokierunkowe i przeważnie zakorkowane. Przejazd karetki takimi uliczkami jest utrudniony, a jak wiadomo w sytuacji zagrożenia życia każda sekunda jest cenna. Dlatego szpitale powinny powstawać w rejonach o dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej. Kompleks szpitalny w Prokocimiu jest dobrym przykładem tego, jak powinno się lokować szpitale. Innym dobrym miejscem byłaby wg mnie np. okolica Ronda Ofiar Katynia.

kandela
Inspektor
Posty: 378
Rejestracja: 23 sie 2014, o 11:45
Lokalizacja: Kraków

Dzielnica XII

#13 Post autor: kandela » 31 paź 2014, o 22:44

W wakacje jeździłam w karetce i jak sobie myślę to nie zdarzyło nam się utknąć na Kopernika czy przy wjeździe do CUMRiK-u. Bywało różnie na skrzyżowaniach, w okolicach remontów czy nawet na Wielickiej (kierowcy miewają nieprawdopodobne pomysły), ale w sumie ostatni odcinek przed SOR-em przeważnie szedł już gładko. Ja dość krótko jeździłam, to fakt, może doświadczeni ratownicy mają inne zdanie na ten temat, to tylko moje obserwacje. I to wakacyjne, kiedy ruch jest chyba mniejszy.
to miasto myśli, że mu wystarczy całodobowy monitoring
to miasto myli się bardzo

ODPOWIEDZ

Wróć do „II. Architektura i zagospodarowanie przestrzeni”