Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 paź 2017, o 14:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Czy jesteś za wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego wokół Plant?
Tak, z nakazem prawoskrętów 61%  61%  [ 60 ]
Tak, ze strefą B zamiast nakazu prawoskrętów 26%  26%  [ 25 ]
Nie 13%  13%  [ 13 ]
Liczba głosów : 98
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 paź 2017, o 21:58 
Dyrektor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Najważniejsze, żeby parkowanie było ucywilizowane, na czytelnie wyznaczonych miejscach i w ograniczonej ilości, bez robienia holocaustu.

Nie często mi się to zdarza, ale akurat w tej kwestii się z Tobą w pełni zgadzam. Powinniśmy dążyć do zakazu parkowania na chodnikach oraz stanowczo postawić na egzekwowanie zakazów parkowania. Ostatnio się strasznie sfrustrowałem widząc zaparkowany pojazd centralnie na rogu Królewskiej i Józefitów, na chodniku, w odległości jakiegoś zera metrów od przejścia dla pieszych. I jednocześnie w odległości jakichś 50m od komisariatu policji. Pewnie jeszcze auto jakiegoś policjanta :wall:

Na Urzędniczej już ucywilizowano parkowanie, na Konarskiego co prawda jeszcze nie, ale zdążyłem zaobserwować, że problem nielegalnego parkowania na Królewskiej już się zaczął nasilać. Przypomnę: od Józefitów do Urzędniczej jest zakaz zatrzymywania się. Chodnik ma 3m plus żywopłot i czasem jakieś gałęzie drzew w skrajni. Więc powiedzmy że 2,75m. Zaparkowany na nim samochód zajmuje co najmniej 1,5m - jeśli nie jest to auto zbyt szerokie i kierowca się postarał by ustawić je na samym krawężniku - co mogę powiedzieć może o 1-2 pojazdach. Przy zaparkowanym samochodzie efektywnej szerokości chodnika jest więc coś koło 1 metra.

Swoją drogą nie wiem jaki oficjalnie jest status tego chodnika jeśli chodzi o SPP. Nie ma żadnych wyznaczonych miejsc postojowych, jest zakaz zatrzymywania się, ale jest też... parkomat. Czy więc trzeba płacić za parkowanie w strefie w miejscu niewyznaczonym, bo niedozwolonym? Czy kontrolerzy strefy sprawdzają to miejsce i mogą tam wlepić karę? Czy może jest to całkiem sporych rozmiarów czarna dziura strefy gdzie można niemalże przy samym komisariacie stać sobie do woli na zakazie?

Chyba się muszę zwrócić do ZIKiTu z prośbą o wstawienie tam słupków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]