Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 29 maja 2017, o 03:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 226  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2017, o 02:20 
Administrator

44 RAZY ZŁAPANY BEZ BILETU. MUSI ZAPŁACIĆ PRAWIE 11 TYSIĘCY
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/44-raz ... 19369.html
Cytuj:
Od czasu, kiedy Renoma sprawdza w Krakowie bilety, a więc od lutego ubiegłego roku, dwóch pasażerów osiągnęło pułap 40 wezwań. Jeden, z 44 nałożonymi karami ma do spłacenia 10792 złote, drugi, z 40 – 10127 złotych.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 02:48 
Dyspozytor

Ciekawe co to za ludzie, że po tylu wezwaniach dalej nie kupują. Chyba że łapią ich na 20 minutowych podczas korków, albo jacyś bezdomni, którym wypisują dla statystyk.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 13:01 
Miłośnik

Bezdomnym nie wystawiają wezwań, to po pierwsze. Po drugie - to zwykli ludzie, cwani, na tyle pewni siebie i majacy swiadomosc słabości prawa obowiazujacego w Polsce, ze mogący śmiać sie w oczy regulaminom, przepisom, itp. I co im zrobią? Nic. Skoro ktos udokumentuje brak dochodów - bo np pracuje na czarno - co mu zajmą? Nic. Do wiezienia nie zamkną, bo niska szkodliwosc spoleczna albo brak miejsca w zakładzie karnym. Osoba taka jest zdeprawowana, nie odczuwa wstydu z tego co robi. Ale za to nie czekają ją zasadniczo zadne powazne konsekwencje.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 13:43 
Dyrektor

Dziś na aglo spotkałem samotnego kontrolera w mundurze. Myślałem, że oni zawsze są co najmniej w duetach.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 16:29 
Dyrektor

Hajciu napisał(a):
I co im zrobią? Nic. Skoro ktos udokumentuje brak dochodów - bo np pracuje na czarno - co mu zajmą?

Mienie?

PostNapisane: 21 mar 2017, o 16:32 
Dyrektor

tomek_m napisał(a):
Hajciu napisał(a):
I co im zrobią? Nic. Skoro ktos udokumentuje brak dochodów - bo np pracuje na czarno - co mu zajmą?

Mienie?

O ile po 1. je w ogóle posiada, a 2. jeśli już, to co zrobią takiemu komuś, jeśli przepisał dom/mieszkanie/samochód na rodziców, żonę/męża (z rozdzielnością majątku albo po rozwodzie), kochankę czy dzieci? :puppyeyes:

PostNapisane: 21 mar 2017, o 16:36 
Dyrektor

No dobra, ale ile masz takich osób, które wszystko mają na kogoś innego ;) Przecież to nie tyko groźba np. zajęcia mienia przez komornika, ale również pensji (nie jesteś w stanie normalnie pracować), podpisania jakiejkolwiek umowy abonamentowej etc. (wpis do KRD) etc.

Owszem, pewnie się da, ale to jest promil korzystających z KMK ludzi i pewnie ta informacja (dwie osoby) właściwie oddaje tutaj całą sytuację ;) O ciekawostka - trzeba ścigać o te mandaty, aby nie zachęcić kolejnych osób do takiego postępowania, ale z dużą szansą, ze te osoby i tak będą to olewać i jeździć w kółko bez biletów.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 16:44 
Dyrektor

Wiesz, podobnie jest przecież z (nie)płacącymi alimenty - też się czasami słyszy o takich, co przepisują majątek na obecną żonę/męża, pracy szukają na czarno, a wszelkie umowy podpisuje nowy małżonek - byle tylko własnym dzieciom z poprzedniego związku nie dawać kasy.

Jeszcze nawiązując do posta Hajcia:
Hajciu napisał(a):
I co im zrobią? Nic. Skoro ktos udokumentuje brak dochodów - bo np pracuje na czarno - co mu zajmą? Nic. Do wiezienia nie zamkną, bo niska szkodliwosc spoleczna albo brak miejsca w zakładzie karnym.

Jak się uprą, to zamknąć mogą:
Cytuj:
Art. 121. § 1. Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 17:34 
Miłośnik

tiross napisał(a):
Dziś na aglo spotkałem samotnego kontrolera w mundurze. Myślałem, że oni zawsze są co najmniej w duetach.

Szacun dla niego. Wydaje mi sie ze moglo to wynikac z sytuacji 'awaryjnej'. A moze po prostu wracał do domu po pracy?

PostNapisane: 21 mar 2017, o 18:29 
Dyrektor

Przecież było wiele razy wspominane, że kontrolerzy nie wracają do domu ze swoimi "akcesoriami" :] Przed pracą jadą na Wileńską się przebrać (tylko mundurowi), dmuchnąć w alkomat i pobrać terminale i druki, a po skończonej pracy jadą ponownie wszystko zwrócić.

PostNapisane: 21 mar 2017, o 21:25 
Dyrektor

A jak jest z ich powrotami i dojazdem na Wileńską? Mają darmowe przejazdy?

PostNapisane: 21 mar 2017, o 22:23 
Dyrektor

Hajciu napisał(a):
tiross napisał(a):

Szacun dla niego. Wydaje mi sie ze moglo to wynikac z sytuacji 'awaryjnej'. A moze po prostu wracał do domu po pracy?

Było to przed południem i jechał w stronę miasta, był już wewnątrz autobusu jak wsiadałem. Przeprowadził kontrolę uzupełniającą i nawet złapał jednego gapowicza.

PostNapisane: 22 mar 2017, o 09:53 
Dyrektor

suchy napisał(a):
Hajciu napisał(a):
I co im zrobią? Nic. Skoro ktos udokumentuje brak dochodów - bo np pracuje na czarno - co mu zajmą? Nic. Do wiezienia nie zamkną, bo niska szkodliwosc spoleczna albo brak miejsca w zakładzie karnym.

Jak się uprą, to zamknąć mogą:
Cytuj:
Art. 121. § 1. Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Ile znasz przypadków osób skazanych za szalbierstwo?

PostNapisane: 22 mar 2017, o 10:25 
Miłośnik

tomek_m napisał(a):
A jak jest z ich powrotami i dojazdem na Wileńską? Mają darmowe przejazdy?

Serio podejrzewasz, że być może muszą kasować bilet zjeżdzając po pracy do bazy? :fack-off:
Zwłaszcza że jadąc w kierunku do 'bazy' też kontrolują. Często mozna ich spotkac w '129' / '105' z Politechniki w kierunku Opolskiej około godziny 14:00 (zjazd po I zmianie).

PostNapisane: 22 mar 2017, o 13:49 
Dyrektor

Nie chodzi mi o zjazd z pracy do bazy, a o dojazd Wileńska - miejsce zamieszkania - Wileńska. Czyli: dom - praca - dom.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3377 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 226  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]