Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 21 kwi 2018, o 04:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 232  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2017, o 09:03 
Inspektor

Ale co jest debilnego w tym pomyśle radnego? Debilne co najwyżej są clickbaitowe tytuły artykułów.

PostNapisane: 27 maja 2017, o 22:16 
Dyrektor

Hajciu napisał(a):
Debilne popisy radnego. A myslalem przed kliknięciem linku, że chodzi np. o bilety za 1 zł na jeden-dwa przystanki. Brakuje czegoś takiego, że juz nie wspomne że chcąc przejechac 5minutową odleglosc musze kasowac bilet za 2,80zł. Brakuje biletu 10-minutowego albo nawet mini biletu 5-minutowego.

Istnieje spora szansa, że w Łodzi słowo ciałem się stanie:
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 55321.html
W skrócie: testowo na linii "10" obsługiwanej przez PESy wprowadzone zostaną dodatkowe "bilety" - złotówka za pierwszy przystanek, potem za każdy przystanek do siódmego po 20 groszy i w końcu po 6 groszy za każdy kolejny. Wszystko przy użyciu jedynie karty płatniczej.

PostNapisane: 30 cze 2017, o 23:04 
Dyrektor

Bilety jednorazowe oraz czasowe za 1zł (nawet do końca roku!) Po szczegóły oferty odsyłam do artykułu: http://telepolis.pl/wiadomosci/za-1-zl- ... 39307.html

PostNapisane: 30 sie 2017, o 15:08 
Miłośnik

Czy dobrze rozumiem, że zapis:

Cytuj:
Bilety okresowe wykupione na linię 4 zachowują ważność:

na trasie linii 14 na odcinku Rondo Mogilskie - Bronowice;

oznacza, że mając ważny jeszcze ok. 2 miesiące bilet okresowy na linię 4 mogę do końca tego okresu jeździć wszystkimi tramwajami (np. 50) na odcinku Rondo Mogilskie - DGT?

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 17:10 
Specjalista

Gdzie się podziali krakowscy kontrolerzy? Od 2 miesięcy nie spotkałem żadnego nigdzie..

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 18:01 
Administrator

Hajciu napisał(a):
Gdzie się podziali krakowscy kontrolerzy? Od 2 miesięcy nie spotkałem żadnego nigdzie..

Dzisiaj miałem kontrolę w "501".

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 18:26 
Inspektor

Kontrolerzy potrafią nawet pojawić się na lotnisku przed piątą rano by dokonać kontroli w autobusach.

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 23:35 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Hajciu napisał(a):

Dzisiaj miałem kontrolę w "501".
Ja wczoraj i przedwczoraj widziałem 3 ekipy (z tego 1 była bez mundurów).

PostNapisane: 16 wrz 2017, o 12:37 
Dyrektor

Hajciu napisał(a):

Widocznie na nich nie trafiłeś. Wczoraj, przedwczoraj i kilka dni temu widziałem kontrolerów na mieście.

PostNapisane: 5 paź 2017, o 22:18 
Administrator

Bilety MPK za 1zł w Krakowie!
http://www.naszpradnik.pl/2017/10/bilet ... -krakowie/
Cytuj:
“Bilet za 1 zł z Masterpass od mPay” dostępny jest dla każdej osoby, korzystającej z aplikacji mobilnej mPay wallet.

PostNapisane: 16 sty 2018, o 21:42 
Dyrektor

Czy mamy tutaj osoby z orzeczeniem?

Czy nowe terminale MKA czytają legitymacje?

Czy terminale Renomy czytają legitymacje?

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 23 sty 2018, o 09:54 
Miłośnik

Coraz powszechniejsze są dwie metody odbycia podróży za darmo:
- kupowanie biletu na aplikacji w momencie wchodzenia kontrolerów do pojazdu (cwaniactwo siedzi z uruchomioną aplikacją i obserwuje kto wsiada)
- gdy się podjeżdża jeden przystanek, markowanie kupowania biletu w automacie, po otwarciu drzwi szybkie anulowanie transakcji i wyskoczenie z pojazdu.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 10:38 
Miłośnik

moBiLET daje 20 sekund na skasowanie biletu, potem aplikacja się blokuje. Ale wystarczy mieć aplikację otwartą na wyborze biletów a nie na ekranie kasowania, więc to żadne zabezpieczenie.
Skycash wymaga wpisania wcześniej ustalonego PINu przy kasowaniu biletu też w ograniczonej ilości sekund.

Obydwa "zabezpieczenia" utrudniają normalnym ludziom korzystanie z aplikacji, a kto chce i tak będzie kombinował.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 10:50 
Dyspozytor

Asad napisał(a):
Coraz powszechniejsze są dwie metody odbycia podróży za darmo:
- kupowanie biletu na aplikacji w momencie wchodzenia kontrolerów do pojazdu (cwaniactwo siedzi z uruchomioną aplikacją i obserwuje kto wsiada)
- gdy się podjeżdża jeden przystanek, markowanie kupowania biletu w automacie, po otwarciu drzwi szybkie anulowanie transakcji i wyskoczenie z pojazdu.

Zapomniałeś(?) o najważniejszej/najczęstszej metodzie (lub wariacji kilku na jeden raz): płacenie bardzo drobnymi + długie oglądanie ekranu przed wybraniem odpowiedniej opcji + wyjęcie biletu i czekanie na resztę zamiast bilet kasować...
Może nie zawsze daje to przejazd za free ale zawsze cwaniak obniża sobie koszty przejazdu do biletu 20 min.

Między innymi dlatego uważam, że wszystkie automaty w pojazdach powinny być z płatnością wyłącznie kartą.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 11:26 
Miłośnik

Automaty tylko na kartę to też nic dobrego, będzie narzekanie że nie wszyscy karty mają (już to przerabialiśmy po sierpniu 2014).
W Mobilisach zresztą można również kartę włożyć i potwierdzić transakcję PINem - to już chyba wydłuża czas zakupu a można jeszcze "omyłkowo" wprowadzić raz PIN i zaczynać zakup od nowa - więc tak samo jak monetami da się sztucznie przeciągnąć zakup i przejechać przystanek za free.

Mogą też być automaty z opcją płatności kartą ale tylko zbliżeniowo, ale to też wywoła oburzenie bo "nigdzie nie pisało że tylko zbliżenie a ja mam kartę bez płatności zbliżeniowych/z wyłączonymi płatnościami zbliżeniowymi".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 232  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]