Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 22 wrz 2017, o 17:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 710 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2017, o 21:53 
Dyrektor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Ich sprawa, że są pyskaci, jednakże większość pasażerów z aglomeracji, jeżeli nie jedzie do kościoła na mszę w niedzielę z Pielgrzymowic do Starych Więcławic, to jedzie do Krakowa, a na taką podróż godzinny jest wręcz idealny i najwięcej ich schodzi.

A jeśli ktoś potrzebuje bilet całodzienny to ma się najpierw wykosztować na godzinny żeby dojechać do cywilizacji gdzie mu się uda takowy kupić? Bezsens. Pasażer ma prawo wyboru z jakiego biletu chce skorzystać i automaty powinny być montowane w pierwszej kolejności w pojazdach które pojawiają się tam, gdzie bilet jest zdobyć najciężej. W centrum miasta są kioski, automaty stacjonarne i pełno pojazdów wyposażonych w choć jeden automat. Na zadu*iach często nie ma nic.

suchy napisał(a):
Eee, ale przecież bilety CZASOWE w strefie aglo są tylko w wersji 60 i 90 minut za 5/6zł (plus jednorazowy za 4zł). Bilety 20 i 40 minutowe to wersje wyłącznie miejskie - więc pasażer spoza Krakowa może sobie pyskować i debatować ile chce.

Znadinterpretowałeś. Sytuacja z pyskatym pasażerem akurat miała miejsce na ATW, jeśli dobrze pamiętam to jeszcze w Mobilisie, gdzie delikwentowi nie pasowała płatność tylko kartą.

Jestem świadom że nie ma biletów czasowych aglo mniejszych niż godzinne.

PostNapisane: 27 sie 2017, o 09:08 
Miłośnik

Ostatnio jak jechałem wiedeńcem to motorniczy otwierał wszystkie drzwi, jest to powszechnie dostępna funkcja czy zamontowana tylko w jednym/kilku egzemplarzach? Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem a przydałoby się aby w czasie upałów choć na chwilę wpuścić więcej powietrza do wnętrza.

PostNapisane: 27 sie 2017, o 10:31 
Inspektor

AKE napisał(a):
Ostatnio jak jechałem wiedeńcem to motorniczy otwierał wszystkie drzwi, jest to powszechnie dostępna funkcja czy zamontowana tylko w jednym/kilku egzemplarzach? Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem a przydałoby się aby w czasie upałów choć na chwilę wpuścić więcej powietrza do wnętrza.

Jeden, albo kilka składów ma taką funkcję. Szkoda, że MPK nie wyposażyło wszystkich wiedeńców w tę funkcję. W takich wagonach można też zamknąć wszystkie drzwi naraz.

PostNapisane: 13 wrz 2017, o 14:51 
Dyrektor

Taka ciekawostka - tego okna nie otworzysz.
Obrazek

PostNapisane: 13 wrz 2017, o 22:24 
Inspektor

Dzisiaj trafiłem na ciekawostkę w wiedeńcu na 22. Przez tuby nagłośnienia na dachu można było sobie posłuchać komunikatu o objazdach wielu linii ("Prowadzący linię 50..."), a że było to koło 17-ej więc pewnie chodziło o Lipską.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 710 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]