Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 paź 2018, o 14:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2014, o 12:55 
Moderator

Czy dałoby się przywrócić dotychczasowe działanie przycisku „cytuj” (czyli otwieranie nowej karty przeglądarki z całym postem do zacytowania po kliknięciu środkowym przyciskiem myszy)? Bardzo się do tego przyzwyczaiłem, a teraz wlepia mi tekst w tym polu na dole i nie ma zmiłuj się...

Brakuje mi też informacji o liczbie nowych postów w każdym z działów.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 18:04 
Administrator

Locutus napisał(a):
Czy dałoby się przywrócić dotychczasowe działanie przycisku „cytuj” (czyli otwieranie nowej karty przeglądarki z całym postem do zacytowania po kliknięciu środkowym przyciskiem myszy)? Bardzo się do tego przyzwyczaiłem, a teraz wlepia mi tekst w tym polu na dole i nie ma zmiłuj się...

Ok, a czy to nie jest po prostu nasze przyzwyczajenie? Też początkowo uważałem to za gorsze, lecz czy... tak nie jest wygodniej? Dalej możesz cytować wiele postów, a jednak nowe rozwiązanie jest szybsze i nie mnoży zakładek. Jedyne "ALE" jest takie, że jeśli przechodzi na kolejną stronę forum, to okno szybkiej odpowiedzi zdaje się zapominać poprzednie cytaty (robi się od nowa puste), więc w takiej sytuacji trzeba zrobić ctrl+c, ctrl+v.

Jednak zgaduję, że tu mamy wybór: albo, albo. A że nowy sposób ma swoje zalety...

PostNapisane: 1 maja 2014, o 11:18 
Moderator

Kaszmir napisał(a):
(...) Jedyne "ALE" jest takie, że jeśli przechodzi na kolejną stronę forum, to okno szybkiej odpowiedzi zdaje się zapominać poprzednie cytaty (robi się od nowa puste), (...)
No właśnie! Zawsze otwierałem sobie cytaty w osobnych kartach przeglądarki, żeby potem odpowiedzieć hurtem... A teraz nie da rady... Muszę stopniowo wszystko kopiować pod OpenOffice czy innego MS Office ręcznie po każdej podstronie...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 1 maja 2014, o 21:27 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
No właśnie! Zawsze otwierałem sobie cytaty w osobnych kartach przeglądarki, żeby potem odpowiedzieć hurtem... A teraz nie da rady... Muszę stopniowo wszystko kopiować pod OpenOffice czy innego MS Office ręcznie po każdej podstronie...

Że co proszę? Ja jak odpowiadam zbiorczo na kilka postów rozsianych po kilku stronach to zaczynam w polu szybkiej odpowiedzi pod pierwszą stroną, a jak potrzebuję cytat ze stron następnych to zaznaczam tekst, daję "cytuj", tekst się pojawia na dole, zaznaczam, daję CRTL+X, tam gdzie mam zaczętą odpowiedź daję CRTL+V.

Ale spoko, można się bawić Wordem, jak kto lubi :lol:

PostNapisane: 1 maja 2014, o 21:45 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
daję CRTL+X
CTRL+C chyba

PostNapisane: 1 maja 2014, o 21:50 
Moderator

krakowianka napisał(a):
Cukier napisał(a):
daję CRTL+X
CTRL+C chyba

Ctrl+X to wytnij

PostNapisane: 1 maja 2014, o 21:59 
Dyrektor

aaa OK to ja to robię kopiowaniem na dwóch zakładkach....każdy sposób dobry i muszę spróbować Waszego :-)

PostNapisane: 2 maja 2014, o 08:21 
Moderator

I tak się muszę bawić z pakietem biurowym, jeśli chcę mieć znaczki polskie – przypominam, że siedzę we Francji z francuską klawiaturą i francuskim windowsem. ;-)

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 2 maja 2014, o 10:56 
Moderator

Panel sterowania -> Region i język -> zakładka Klawiatura i języki -> Zmień klawiatury -> Dodaj -> Klawiatura polska (programisty). Przełączasz między fr/pl kombinacją klawiszy Ctrl+Shift na raz. Przetłumacz te opcje sobie na francuski i dodaj.
Napisałem na podstawie Windowsa 7, na 8 powinno być tak samo, jak masz XP to też Ci mogę sprawdzić jak dokładnie.

PostNapisane: 2 maja 2014, o 11:05 
Miłośnik

A mi brakuje (chyba że coś przegapiłem) przeniesienia z listy postów nieprzeczytanych (po kliknięciu) na najwcześniejszy nieprzeczytany post w danym wątku. Mogę albo na początek albo na ostatni post i czytać od końca... :ehh:

PostNapisane: 2 maja 2014, o 11:08 
Dyrektor

Na liście nieprzeczytanych masz przy kolejnych tematach po lewej stronie takie malutkie żółte ikonki...po kliknięciu w nią przenosi Cię właśnie a twój pierwszy nieprzeczytany post w danym temacie.

PostNapisane: 2 maja 2014, o 12:02 
Dyrektor

tarantulaw2 napisał(a):
Panel sterowania -> Region i język -> zakładka Klawiatura i języki -> Zmień klawiatury -> Dodaj -> Klawiatura polska (programisty). Przełączasz między fr/pl kombinacją klawiszy Ctrl+Shift na raz. Przetłumacz te opcje sobie na francuski i dodaj.
Napisałem na podstawie Windowsa 7, na 8 powinno być tak samo, jak masz XP to też Ci mogę sprawdzić jak dokładnie.

W Windowsie 8(.1) można dodać wiele języków dla samej klawiatury i przełączać je skrótem WIN+Spacja.

PostNapisane: 2 maja 2014, o 12:19 
Moderator

No to o to mi właśnie chodzi :P tylko nie sądziłem że zmienili skrót.

PostNapisane: 2 maja 2014, o 16:05 
Dyrektor

Ctrl+Shift został i szczerze mówiąc to nie zastanawiałem się na jaki język zmienia. Natomiast Win8 przyniósł coś takiego: :)
Obrazek

PS: Żeby nie pisać dwóch postów: czy jest możliwość aby zdjęcia wyraźnie większe od emotek czy też mojego powyżej, powiedzmy większe niż 320x240 umieszczane w poście przez [img] automatycznie były zmniejszane podczas przeglądania wątku? Aby uniknąć takich kulfonów jak np. tutaj viewtopic.php?f=12&t=47&start=210

PostNapisane: 2 maja 2014, o 16:12 
Dyspozytor

krakowianka napisał(a):
Na liście nieprzeczytanych masz przy kolejnych tematach po lewej stronie takie malutkie żółte ikonki...po kliknięciu w nią przenosi Cię właśnie a twój pierwszy nieprzeczytany post w danym temacie.

To jest jak dla mnie najgorsza zmiana, bardzo mała, a strasznie wkurzająca.
Na starym forum przy kliknięciu w nazwę tematu przenosiło do pierwszego nieczytanego postu, a teraz muszę szukać tej małej kratki... :thumbdown:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]