Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 23 paź 2018, o 12:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 21.09.2014
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 21:43 
Dyrektor

yosujiro napisał(a):
kibiców
Chciałeś chyba powiedzieć kiboli, normalnych ludzi nie musi eskortować i pilnować połowa krakowskiej policji. Wmawiajcie ludziom dalej, że to nagonka medialna na biednych kibiców, właśnie to widać przy takich meczach jacy to normalni są kibice. Czy ktoś eskortuje kibiców siatkarskich? Powinni od razy skierować te autobusy na Syberię, byłby spokój, a normalni ludzie nie musieliby się bać wracać wieczorem do domu.

PostNapisane: 21 wrz 2014, o 22:04 
Dyrektor

Litości... Kiboli też nie cierpię i wszystkich bym zamknął na dożywocie w odosobnieniu, bo do społeczeństwa się nie nadają, ale daleko mi do takiego toku myślenia jaki prezentujesz. To że jest grupa (cenz.) kiboli, to ja mam generalizować, że wszyscy jadący na stadion są do odstrzału? Chyba kpisz...

PostNapisane: 21 wrz 2014, o 22:25 
Dyrektor

Parafrazując Twoją wypowiedź. To, że jest grupka prawdziwych kibiców, to mam pisać, że wszyscy jadący na stadion są normalni. Nie zmienię swojego zdania dopóki trzeba będzie eskortować ich na stadion, żeby po drodze nie zdemolowali pół Krakowa.

PostNapisane: 21 wrz 2014, o 22:42 
Dyrektor

Cóż, a ja stoję przy stanowisku, że grupka to jest stadionowych przestępców, przez których rzesze prawdziwych kibiców są tak, a nie inaczej traktowani... I nie musisz pisać, że wszyscy to fajni kibice, ale niektórzy mogą się poczuć urażeni takim generalizowaniem w dół. W ten sposób można by również uogólnić, że faceci, którzy są przyjaciółmi na pewno są homoseksualistami itd itp :)
Ale to nie miejsce na taką rozmowę: )

PostNapisane: 21 wrz 2014, o 23:21 
Dyrektor

MarekR napisał(a):
A kto zapłaci za wynajem tylu autobusów?

Nie jestem pewien, ale z tego co wiem takie sprawy załatwiają organizatorzy i sponsorzy drużyn. To leży w ich zakresie tak samo jak ich ochrona.

Co do Waszej wymiany jedynie mogę dodać (i przeprosić za wtrącenie się), że każda taka impreza, gdzie pojawia się alkohol i większa liczba osób powinna być zabezpieczona przez służby porządkowe :) Moja jest to akurat robota i każda taka impreza ciągnie za sobą zagrożenie. Wiem z doświadczenia, że nawet najbardziej bezpieczne imprezy mogą się w młóckę przerodzić. Wystarczy, że pojawi się wymiana zdań na różny temat, emocje pójdą w górę i zacznie się rozmowa "po męsku", dlatego taka ilość OPP jest po prostu wskazana ^_^ Z wieloletniej historii takich zdarzeń po prostu lepiej wydać kasę na dobre zabezpieczenie niżeli lizać rany. Nikt nie chce powtórki lat 90. ;)

A co do dzisiejszego dnia to wiecie co się działo około 20:20 gdzieś w Podgórzu, bo widziałem niezły pokaz fajerwerkowy. Co to mogło być?

PostNapisane: 21 wrz 2014, o 23:35 
Kibole Legły akurat 2 lata temu zniszczyli poręcze, siedzenia i inne elementy wyposażenia autobusów,albo parę miesięcy temu "kibice " cracovii postanowili sobie rozbić szynę w tramwaju i przez nienormalnych paru gostków ,ludzie musieli czekać na nocny tramwaj. Eskortują autobusy ,bo w pewnych miejscach się leją. Nie dziwię się czemu , bo też ze 2/3 lata temu kibole cracovii zrobili najazd na "144" >> Prądnik Biały na Batalionu Skała i wyciągali ludzi z autobusu . Noże poszły w ruch, ale są przecież normalni kibice... ^^"

Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, o 00:50 przez malecka19, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 00:13 
Inspektor

CzynDobro4Fun napisał(a):
Chciałeś chyba powiedzieć kiboli, normalnych ludzi nie musi eskortować i pilnować połowa krakowskiej policji. Wmawiajcie ludziom dalej, że to nagonka medialna na biednych kibiców

Jako że ja jestem kibicem (tutaj na forum to nawet nie tylko ja) to pozwolę, że się wypowiem na ten temat. To że akurat w przypadkach jak tutaj "kiboli" musi eskortować policja, to niestety nasz rząd wykreował kibiców na bandytów, a tak naprawdę nasza władza wie o nich tyle co np. ja o potokach na liniach "pleszowskich" (nie jechałem NIGDY takimi liniami, więc się nie wypowiadam), stąd niestety nasza policja zamiast naprawdę ich chronić, często ich sama prowokuje albo nawet nadużywa swoich praw nieraz w skandaliczny sposób (w mediach o tym nikt nie wspomni bo po co). Dla nich zawsze najlepiej sobie nabić statystyki na "kibolach" wypisując mandaty po jakieś 5 stówek, ale gdy ktoś zapyta dlaczego, to funkcjonariusz odpowie "Paragraf zawsze się znajdzie".

Smutną prawdą jest niestety to, że media w przypadku, kiedy kibic ucierpi z powodu wymienionego powyżej, wolą napisać swoje jednocześnie kreując ich "bandytami", a tak naprawdę rzeczywistość jest zupełnie inna. (sytuacje tego typu mogę wymienić w nieskończoność).

Tak naprawdę to dzięki kibicom naszą ligę da się jakoś oglądać. Przykład prosty, kiedy to kibice Wisły mieli protest i nie prowadzili zorganizowanego dopingu tworząc naprawdę piękne widowisko (przypomnę, że to właśnie ci "bandyci" o których mowa), nie chodzili na mecze u siebie ani nigdzie nie jeździli. Efekt? Ze średniej frekwencji stadionu przy Reymonta zamiast standardowej liczby widzów (~17000) przychodziło ich ponad ~3000 co znacznie wpadło na wpływy. Dodam również, że nawet normalnym ludziom nie chciało się tego oglądać na stadionie, bo "bez takiej atmosfery to już nie jest to samo".

To tyle z mojej strony i proszę administrację/moderatorów przeniesienie postów do tematu "Dyskusja o kibicach"

Zgodnie z życzeniem - j.mod Adams

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 08:49 
Administrator

karolak napisał(a):
To że akurat w przypadkach jak tutaj "kiboli" musi eskortować policja, to niestety nasz rząd wykreował kibiców na bandytów

Sami się wykreowali, a nie państwo ich wykreowało. Państwo (wzorem Anglii) w końcu zaczęło nagłaśniać problem, który każdy zamiatał pod dywan od lat. Niestety, wyszło jak zwykle: O ile "na wyspie" poradzono sobie z tym problemem skutecznie, tak u nas postawiono na ciągnięcie kasy z tego. Efekt jest widoczny do dziś.
karolak napisał(a):
stąd niestety nasza policja zamiast naprawdę ich chronić, często ich sama prowokuje albo nawet nadużywa swoich praw nieraz w skandaliczny sposób (w mediach o tym nikt nie wspomni bo po co)

No jakżeż mi ich k***a żal, ktoś chce ich skrzywdzić. Wiesz, chciałbym żebyś mógł to powiedzieć pewnemu policjantowi, który gdyby nie refleks straciłby oko i pół policzka, (a skończyło się tylko na 15 szwach na ręce) bo "prawdziwy kibic" rzucił w niego nożem, gdy ten "sprowokował" go, upominając że siedzenia na stadionie służą do siedzenia, a nie skakania po nich.
karolak napisał(a):
Dla nich zawsze najlepiej sobie nabić statystyki na "kibolach" wypisując mandaty po jakieś 5 stówek, ale gdy ktoś zapyta dlaczego, to funkcjonariusz odpowie "Paragraf zawsze się znajdzie".

To jest prawda. Tylko, to nie jest przyczyną tego, że kibole się panoszą po stadionach, jak u siebie w domu.
karolak napisał(a):
Smutną prawdą jest niestety to, że media w przypadku, kiedy kibic ucierpi z powodu wymienionego powyżej, wolą napisać swoje jednocześnie kreując ich "bandytami", a tak naprawdę rzeczywistość jest zupełnie inna. (sytuacje tego typu mogę wymienić w nieskończoność).

Jak i w drugą stronę. Pracowałem w ochronie, miałem okazję nieraz rozmawiać z pracownikami firm ochroniarskich i zabezpieczających imprezy. I wiem, że sytuacja nie jest taka kolorowa, jak opisujesz.
karolak napisał(a):
Ze średniej frekwencji stadionu przy Reymonta zamiast standardowej liczby widzów (~17000) przychodziło ich ponad ~3000 co znacznie wpadło na wpływy.

Dopiero w tedy dało się w końcu przyjść na stadion. Cała bandytka nie przychodziła bo wiedziała, że im mniej osób, tym lepiej się poskramia, a i czasu na ucieczkę mniej.

Mierzi mnie strasznie fakt, że wszyscy o problemie wiedzą i nic z nim nie robią (i mam tu na myśli prawdziwych kibiców). Na stadionach (a coraz częściej poza nimi) regularnie mamy wojny kiboli, gdzie latają butelki, noże, maczety, sztylety, a ostatnio w ruch poszły nawet kamienie i potłuczone szyby, a gdy ktoś się zjawi i próbuje zrobić z tym porządek, to do akcji wkraczają prawdziwi kibice i bronią całego stadionowego sku*******wa, jak własnego dziecka.
I ja się pytam: Na co Wam, utrzymywana na własnej piersi patologia?

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 10:21 
Dyrektor

Nikt z szanownych kibiców nie raczył odpowiedzieć w innym wątku na moje pytania, więc pewnie tu też nikt nie odpowie, tylko dalej będzie głupie gadanie, że to media, policja i zły rząd robią nagonkę na biednych kibiców.
Dlaczego nikt nie eskortuje kibiców siatkówki/koszykówki/wstaw dowolny inny sport? Dlaczego policja nie musi ich odgradzać od kibiców przeciwnej drużyn? Dlaczego Ci kibice nie dewastują autobusów/przystanków? Nie rzucają kamieniami w tablice informacyjne? Nie biegają z maczetami po mieście?
Teraz akurat były mistrzostwa w siatkówce i ilekroć realizator pokazywał na radosne twarze bawiących się razem kibiców to zawsze z ust znajomych, czy rodziny padały słowa: "Dlaczego na nie może być tak na piłce nożnej?"
Coffee napisał(a):
Mierzi mnie strasznie fakt, że wszyscy o problemie wiedzą i nic z nim nie robią (i mam tu na myśli prawdziwych kibiców). Na stadionach (a coraz częściej poza nimi) regularnie mamy wojny kiboli, gdzie latają butelki, noże, maczety, sztylety, a ostatnio w ruch poszły nawet kamienie i potłuczone szyby, a gdy ktoś się zjawi i próbuje zrobić z tym porządek, to do akcji wkraczają prawdziwi kibice i bronią całego stadionowego sku*******wa, jak własnego dziecka.
I ja się pytam: Na co Wam, utrzymywana na własnej piersi patologia?
Dokładnie, nie pojmuje tego dlaczego kiboli najbardziej bronią kibice. Może zamiast się oburzać, że wrzucają was do jednego wora, zróbcie coś z tym bydłem, które wam robi taką opinie. Zachowujecie się tak samo jak rowerowi krzykacze, którzy najbardziej bronią patologicznych, w wykonaniu "rowerzystów", zachowań na drodze.
karolak napisał(a):
stąd niestety nasza policja zamiast naprawdę ich chronić, często ich sama prowokuje
Przykład?

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 10:31 
Moderator

Nikt z szanownych kibiców nie raczył odpowiedzieć w innym wątku na moje pytania, więc pewnie tu też nikt nie odpowie, tylko dalej będzie głupie gadanie, że to media, policja i zły rząd robią nagonkę na biednych kibiców.
Dlaczego nikt nie eskortuje kibiców siatkówki/koszykówki/wstaw dowolny inny sport? Dlaczego policja nie musi ich odgradzać od kibiców przeciwnej drużyn? Dlaczego Ci kibice nie dewastują autobusów/przystanków? Nie rzucają kamieniami w tablice informacyjne? Nie biegają z maczetami po mieście?
Teraz akurat były mistrzostwa w siatkówce i ilekroć realizator pokazywał na radosne twarze bawiących się razem kibiców to zawsze z ust znajomych, czy rodziny padały słowa: "Dlaczego na nie może być tak na piłce nożnej?"

Wczoraj na finale było ciekawe ujęcie, dwóch kibiców Brazyli w tłumie polskich kibiców... maczet brak...

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 11:19 
Dyrektor

Akurat z karolakiem sie nie zgadzam. Ja należę do tzw pikników i kiboli bym tępił nawet bardziej niż teraz. A na pytanie CzynDobro4Fun pośrednio odpowiedziałem. Niestety to pilka nozna jest sportem do którego jak muchy do kupy przyczepił sie element społeczny. I przez ten procent normalni kibice tacy jak ja sa z góry traktowani jak bandyci i dokladnie pilnowani oraz eskortowani przez policję.
Ja to na trybunie mogl siedziec nawet z kibicami cracovii i legii w jednym momencie, bo co mi przeszkadza, ze ktos kibicuje innej druzynie? Ale niestety jest ten element, krory trudno wyłapać w tłumie stad te podzialy na stadionie :(

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 17:12 
Inspektor

Przykład?

https://www.youtube.com/watch?v=AMeJGLizM5w

Więcej już tutaj opisywać nie muszę.

Edit. Jako kolejny przykład to np. w roku 1998 w Słupsku, kiedy to po meczu koszykówki z rąk policjanta zginął 13 letni kibic.
http://fakty.tvn24.pl/archiwum-faktow,5 ... 06535.html

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 20:16 
Dyrektor

karolak napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=AMeJGLizM5w
Może źle oglądam, ale nie widzę na tym filmie jak policja prowokuje, widzę tylko chlew w przedziale pociągu i na końcu kiboli rzucających czymś w policje. Nie wykluczam, że policja coś tu zawiniła, ale może dałbyś jakiś link do artykułu, czy opisu całego zdarzenia, a nie filmik z którego nie wynika kompletnie nic.
karolak napisał(a):
Edit. Jako kolejny przykład to np. w roku 1998 w Słupsku, kiedy to po meczu koszykówki z rąk policjanta zginął 13 letni kibic.
http://fakty.tvn24.pl/archiwum-faktow,5 ... 06535.html
Nie kojarzę tego zdarzenia, nie masz jakiegoś bardziej precyzyjnego artykułu, który opisałoby jak to się stało? Już nie mówić o tym, że miało to miejsce 16 lat temu.

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 20:26 
Inspektor

Może źle oglądam, ale nie widzę na tym filmie jak policja prowokuje

Opis całego zdarzenia jest pod filmikiem, ale radzę naprawdę zobaczyć co się dzieje na filmie od 0:10

Nie kojarzę tego zdarzenia, nie masz jakiegoś bardziej precyzyjnego artykułu, który opisałoby jak to się stało? Już nie mówić o tym, że miało to miejsce 16 lat temu.

Polecam wpisać w Wikipedii "Zamieszki w Słupsku 1998"

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 20:46 
Dyrektor

karolak napisał(a):
Opis całego zdarzenia jest pod filmikiem, ale radzę naprawdę zobaczyć co się dzieje na filmie od 0:10
Oglądam i oglądam i nic dalej nie wiedze prowokującego. A opis to jakiś bełkot, odbili kibica, skąd go odpili? Kto miał go zabić?
karolak napisał(a):
Polecam wpisać w Wikipedii "Zamieszki w Słupsku 1998"
Wpisałem
Wikipedia napisał(a):
W pewnym momencie część grupy wtargnęła przy czerwonym świetle na przejście dla pieszych przy ul. Szczecińskiej. (...) Woźniak dogonił i uderzył kilkakrotnie Przemysława Czaję pałką policyjną m.in. w okolice głowy i szyi
Policjanta zdecydowanie poniosło, ale co to ma wspólnego z prowokowaniem kibiców? Równie dobrze Ci ludzie mogli wracać ze sklepu, a nie z meczu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]