Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 15 sie 2018, o 03:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 15:26 
Dyrektor

Pewnie przeze mnie :D
Ale mówiąc serio - jak Ci nie zależy na olimpiadach i super wynikach, to nie bój się II. Jakbym miał jeszcze raz wybierać szkołę, to bym się zastanawiał tylko między II i V. I nie ma to nic wspólnego z tzw. "poziomem", a z ludźmi. Najfajniejsi ludzie, jakich poznazłem w okresie lo i studiów chodzili do jednego z tych liceów.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2010, o 15:26 przez tramwajem, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 15:32 
Dyrektor

Szczerze? Mnie tam średnia około 4,5 oraz chodzenie na olimpiady "dla sportu" zadowalają. W tym roku biorę udział w olimpiadach: informatycznej, chemicznej, geograficznej i angielskiej. Do żadnej (no, może z wyjątkiem chemicznej i informatycznej) jakoś specjalnie się nie przygotowuję, po prostu albo coś osiągnę, albo nie ;D

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 17:16 
Dyrektor

Ja chodzę do II LO i nie ma tu tak zwanego wyścigu szczurów (miałem go w podstawówce) - zależy to od klasy;
mój rocznik jest... wyjątkiem w śród niżu (w 1994 w Małopolskim i Zachodniopomorskim urodziło się więcej dzieci niż w 1993 i 1995) - wszystkie klasy mają ponad 30 osób, ale dlatego iż nie utworzono jednej klasy (bodajże H), gdyż nie było na nią zainteresowania, a mój profil był przeładowany.

Poziom w II LO nie spadł, a... podniósł się (może miała na myśli mój rocznik - nowy) - szkoła jest na 50 miejscu w kraju, a trzecia w Krakowie (I i V spadły o kilka pozycji, a II podniosła się).
Twoja nauka zależy tam od ciebie, a w V jest bardzo ciężko - odradziła mi ją trzy nauczycielki z gimnazjum (notabene absolwentki i matki absolwentów), moja ciotka - też absolwentka V - wszystkie mówiły o trudnych ludziach - a II LO nie jest aż tak humanistyczne jak I.

Gdy ja byłem w gimnazjum moja wychowawczyni zachwycała się naszymi wyborami (ja jedyny II, koleżanki i koledzy VIII, X, IV, I - jeden do Technikum Kolejowego) mówiąc iż nie wybieramy złych szkół, a szkoły z przyszłością.

Temat trochę się rozrósł - może moderatorzy wydzielą :?:

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 17:41 
Dyrektor

Cóż, pani to ujęła w ten sposób tą wypowiedź o dwójkę - "II LO, słynny Sobieski. Cóż, to dawniej było bardzo dobre liceum, jedno z najlepszych w Krakowie. Jednak ostatnio strasznie spadł tam poziom, nikt nie chce się uczyć. Teraz praktycznie poziomem nie różni się od naszej XVIII" (Z tą naszą XVIII chodzi o to, że to jest ZSO nr. 9 - Gimnazjum 19 + właśnie XVIII LO).

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 18:19 
Dyrektor

czatowiec napisał(a):
Cóż, to dawniej było bardzo dobre liceum, jedno z najlepszych w Krakowie. Jednak ostatnio strasznie spadł tam poziom, nikt nie chce się uczyć.

Bez jaj, wprawdzie za Gula była to podobno jedna z najlepszych szkół w Polsce, ale teraz to wciąż pierwsza trójka-czwórka Krakowa. Zresztą jak mówię tzw. "poziom" to bzdura, jak chcesz to nawet w XXXXVII LO zdasz maturę na 95%, bo to nie zależy od nauczycieli.

LK, czyli te pały to zasługa Doli? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 19:43 
Dyrektor

tramwajem napisał(a):
LK, czyli te pały to zasługa Doli? ;)
Tak ^^" . Dlatego nasza klasa jednogłośnie przyjęła nazwę Bieldol - jesteśmy Biochemem od nazwisk Profesorek i skojarzenia z wyrazem Biedaki :twisted: .
Jeśli wolno spytać Tramwajem do której klasy chodziłeś i kto był Twoim wychowawcą :?:

Czyli twoja wychowawczyni Czatowiec nie używa samokrytyki - promuje praktycznie tą samą szkołę.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2010, o 19:56 przez LK, łącznie edytowano 5 razy

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 22:28 
Dyrektor

Odpiszę na PW, by nie spamować.

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2010, o 11:01 
Moderator

LK napisał(a):
(...) Twoja nauka zależy tam od ciebie, a w V jest bardzo ciężko - odradziła mi ją trzy nauczycielki z gimnazjum (notabene absolwentki i matki absolwentów), moja ciotka - też absolwentka V - wszystkie mówiły o trudnych ludziach - a II LO nie jest aż tak humanistyczne jak I. (...)

Z tą piątką to jedna wielka B-Z-D-U-R-A. :-) I Kaszmir – który również to liceum skończył, podobnie jak ja – może to chyba potwierdzić. W V LO wcale nie jest ciężko. Wręcz przeciwnie – najważniejszą cechą piątki jest indywidualne podejście do ucznia i jego zainteresowań. Co oznacza tyle, że po pierwsze uczeń może się rozwijać w kierunku, który go interesuje, a po drugie, z przedmiotów, które z jego zainteresowaniami nie są zbyt mocno związane, wymagania są minimalne i ogólnie jest luz. Nauczyciele potrafią doskonale zrozumieć, że ktoś, kogo pasjonują przedmioty ścisłe może nie być orłem z przedmiotów humanistycznych i vice versa – i potrafią dostosować poziom i wymagania do profilu klasy.

Żadnego okresu mojej edukacji nie wspominam tak dobrze i przyjemnie jak czasu, w którym chodziłem do V LO. Ogólna opinia panująca wśród uczniów i absolwentów na temat atmosfery panującej w tej szkole to „luz z wymaganiami”. ;-)

Ważne jest także to, że grono pedagogiczne potrafi zaakceptować to, że nastolatki mają potrzebę wyrażenia swojej osobowości chociażby przez swój strój. Za moich czasów normalne było np. zobaczyć na szkolnym korytarzu punka w spodniach-pasiakach i z irokezem na głowie. Sam zresztą chodziłem w koszulkach z okładkami zespołów metalowych, z kolczastą pieszczochą na nadgarstku etc.

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2010, o 13:22 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
. Co oznacza tyle, że po pierwsze uczeń może się rozwijać w kierunku, który go interesuje, a po drugie, z przedmiotów, które z jego zainteresowaniami nie są zbyt mocno związane, wymagania są minimalne i ogólnie jest luz.

W XVIII z przedmiotów które nie są elementarne (np. chemia, niemiecki), to klasa się obija, a ten kto chce się uczyć, to kulturalnie pracuje tam z nauczycielem. To samo nauczyciele np. matematyki wymagają specjalnie dużo tylko od tych, co wiedzą, że są ścisłowcami. Jak ktoś jest humanistą, to pani go nie goni, za to, że nie rozumie podstawowych rzeczy, tylko do oporu mu tłumaczy :) I też nauczyciele pozwalają być uczniom oryginalnymi i takimi jak są, oczywiście w granicach ludzkiej możliwości. Na przykład przemoc jest baaardzo, ale to bardzo surowo karana.

Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2010, o 10:54 
Administrator

Locutus napisał(a):
LK napisał(a):
(...) Twoja nauka zależy tam od ciebie, a w V jest bardzo ciężko - odradziła mi ją trzy nauczycielki z gimnazjum (notabene absolwentki i matki absolwentów), moja ciotka - też absolwentka V - wszystkie mówiły o trudnych ludziach - a II LO nie jest aż tak humanistyczne jak I. (...)

Z tą piątką to jedna wielka B-Z-D-U-R-A. :-) I Kaszmir – który również to liceum skończył, podobnie jak ja – może to chyba potwierdzić. W V LO wcale nie jest ciężko. Wręcz przeciwnie – najważniejszą cechą piątki jest indywidualne podejście do ucznia i jego zainteresowań. Co oznacza tyle, że po pierwsze uczeń może się rozwijać w kierunku, który go interesuje, a po drugie, z przedmiotów, które z jego zainteresowaniami nie są zbyt mocno związane, wymagania są minimalne i ogólnie jest luz. Nauczyciele potrafią doskonale zrozumieć, że ktoś, kogo pasjonują przedmioty ścisłe może nie być orłem z przedmiotów humanistycznych i vice versa – i potrafią dostosować poziom i wymagania do profilu klasy.

Generalnie potwierdzam ;) Powiedziałbym, że większość nauczycieli szanuje indywidualne zainteresowania i nie ciśnie. Co innego językowcy, to wiadomo, umiejętność dogadania się po obcemu zawsze się przyda.

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2010, o 18:58 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Generalnie potwierdzam ;) Powiedziałbym, że większość nauczycieli szanuje indywidualne zainteresowania i nie ciśnie. Co innego językowcy, to wiadomo, umiejętność dogadania się po obcemu zawsze się przyda.

Ja wybierałem w zeszłym roku szkolnym liceum i dostałem mnóstwo różnych informacji, ale wszystkie mówiły o V, że to nie jest dobry wybór o wszystkim pisałem wcześniej.

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2010, o 11:28 
Moderator

No a tu masz dane z pierwszej ręki – od absolwentów – które mówią coś zupełnie przeciwnego. :-)

Pozdrawiam!
LOKI

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2010, o 14:18 
Dyrektor

Tylko, że teraz sytuacja może być inna niż była parę lat temu, wtedy, kiedy kończyliście to LO :)

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2010, o 16:05 
Dyrektor

Loki - tamte informacje też były między innymi od absolwentów (na tych informacjach się opierałem).

Czatowiec - masz rację - ot przykład moje gimnazjum - gdy szedłem odradzano jak tylko mogli, a jak się skończyło - klasa zajęła 9 miejsce w Polsce pod względem wyniku z egzaminu gimnazjalnego.
W odwrotną stronę to też idzie - doradzano G34 i co - połowa osób miała w sumie mniej niż 50 punktów - połowę punktów.

Jeśli chodzi o V LO niepochlebne opinie zaczęły się jakoś w połowie 2 klasy gimnazjum u mojej wychowawczyni (absolwentki), której dzieci mocno odradzały, inna sytuacja to koleżanka która się przepisała w drugiej klasie do bodajże I LO bo nie "wytrzymała psychicznie" tu cytat.

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2010, o 23:13 
Dyrektor

LK napisał(a):
koleżanka która się przepisała w drugiej klasie do bodajże I LO bo nie "wytrzymała psychicznie" tu cytat.

Lol. Przypomniałeś mi teraz jakie sobie jaja robiliśmy z nowodworka w liceum :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]