Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 27 cze 2017, o 17:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2017, o 16:56 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Dziś wciąż jest ich za mało - przydałyby się na wszystkich brygadach "503", a może też i "169" czy "130".

Do tego jeszcze "182/482" i być może "164" które zwłaszcza na północy wymagałoby dołożenia kursów.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 17:37 
Dyrektor

Locutus napisał(a):
@ Mistrzejowiczanin – Halo, obudź się. Scanie CN94UB już w większości poszły na żyletki, Neoplany N4020 na żyletki poszły wszystkie i to już dawno, Scanie CN94UA też są powoli kasowane, MANy NG313 również znikają w zastraszającym tempie... Niestety obecnie naprawdę nie produkuje się autobusów tak, żeby trwały... Ostatnie naprawdę trwałe pojazdy jakie MPK kupiło to były Scanie CN113CLL...

Pozdrawiam!
LOKI

Neoplany były bardzo awaryjne. MAN-y z tego co się dowiedziałem na forum to też mają jakieś wady konstrukcyjno-fabryczne, a Scanie, no cóż - mają już ponad 17 lat, czyli ich czas się kończy, zważywszy, że na taki okres są przewidziane autobusy. I powiedz mi, gdzie popełniłem błąd...

Kaszmir napisał(a):
zapotrzebowanie na przegubowce nie zmalało (a wręcz przeciwnie), to i teraz jak dla mnie jest jasne, że nie będzie ono maleć.

Jeszcze nie teraz będzie maleć zapotrzebowanie na przegubowce, bo to będzie kwestia wielu późniejszych lat. Zapotrzebowanie na autobusy będzie generalnie teraz rosnąć, ponieważ system się rozwija - oczywiście głównie na obrzeżach miasta np. na Chełmońskiego czy na Kozienickiej. A takich ulic do włączenia w sieć autobusową są jeszcze dziesiątki. Jednakże na pewno nie będzie tak, że przegubowce będą na stanie zastępować dwunastki.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 17:47 
Administrator

Mistrzejowiczanin napisał(a):
A takich ulic do włączenia w sieć autobusową są jeszcze dziesiątki. Jednakże na pewno nie będzie tak, że przegubowce będą na stanie zastępować dwunastki.

Taki proces trwa co najmniej od kilku lat i nie rozumiem czemu uważasz, że "na pewno" nagle zostanie zatrzymany.

Cukier napisał(a):
Do tego jeszcze "182/482"

Racja, na "182" jest tłok o każdej porze i każdego dnia. Jeszcze zapomniałem wymienić "304" - kilka lat temu mówiło się o wysłaniu na nią przegubowców.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 18:15 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Taki proces trwa co najmniej od kilku lat i nie rozumiem czemu uważasz, że "na pewno" nagle zostanie zatrzymany.

Na jakiej podstawie sądzisz, że taki proces trwa od kilku lat? Przegubowców przybywa, to prawda, ale na równi z autobusami krótszymi, bo tak jak napisałem wyżej: komunikacja autobusowa się rozwija.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 18:38 
Administrator

Na jakiej podstawie sądzisz, że taki proces trwa od kilku lat? Przegubowców przybywa, to prawda, ale na równi z autobusami krótszymi, bo tak jak napisałem wyżej: komunikacja autobusowa się rozwija.

Nie wiem czy będą zastępować czy nie. Odnosiłem się jedynie do Twojej wypowiedzi:
Wobec tego raczej liczba przegubowców nie ulegnie wielkiej zmianie, ba - będzie zapotrzebowanie na więcej dwunastek, a może nawet dziesiątek i piętnastek.

sugerującej, że ilość przegubowców nie będzie wzrastać (bo inwestycje tramwajowe). Pokazałem Ci, że w ostatnich latach jednak wzrastała - mimo jednoczesnego rozwoju komunikacji szynowej - i na podstawie tego wnioskuję, że jak najbardziej może dalej iść w górę. Tym bardziej, że potrzebne są "na wczoraj".

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 21:32 
Kierownik

Cukier napisał(a):
PRODUCENT projektuje autobusy na żywotność około 10 lat. To, że w polskich warunkach jeżdżą one drugie tyle to jedynie pokłosie tego, że przewoźnicy nie bardzo mają inny wybór, bo ich budżet jest jaki jest.

Niby Mercedesy Citaro oraz Solarisy Urbino z 2008 roku też mają żyć te ~10-12, a jestem pewien, że dadzą radę kolejne 5-6 wiosen jeździć.
Mówiąc w tym kontekście "polskie warunki", troszkę pejoratywnie ten zwrot brzmi, jakby były czymś, co zwykły autobus nie wytrzyma, a tak naprawdę na mapie naszego kraju, można na palcach jednej ręki policzyć obszary, gdzie autobusy są zarzynane aż się zapalą w trasie. Wiele miast do około 200 tysięcy mieszkańców nie ma aż tak wymagającej komunikacji miejskiej, aby co 7-9 lat tabor wymieniać, tylko woli kupić używki, bo tak czy inaczej one nie nakręcą te dodatkowe 900 tysięcy kilometrów, więc bez przesadyzmu już... Zwykły rachunek co się bardziej opłaca i niekoniecznie jest to kwestia obecnych funduszy danego przewoźnika. Obecnie mamy szastanie kasą na elektryki, gdzie taka gmina jak Września chce e-busa, co jest dla mnie po prostu absurdem.
volferssj napisał(a):
Wiesz może Cię to zaskoczy ale... tak powinniśmy. Co więcej do wymiany należałoby zakwalifikować też część Urbino III i nawet krótkie Citaro.

To że powinniśmy, to nie znaczy, że musimy. Jak dla mnie kasacja jeszcze dobrych wozów, a zwłaszcza II generacji Urbino to marnotrawstwo pieniędzy.

Co do samej ilości przegubów, przyszłość około 50 Jelczy i #BR711-736 zostanie określona po wakacjach, kiedy ostatnie zakupy zostaną zamknięte dostawami. Mam nadzieję, że dalej będą miały pracę w naszym mieście.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 23:17 
Inspektor

kaktus32 napisał(a):
volferssj napisał(a):
Wiesz może Cię to zaskoczy ale... tak powinniśmy. Co więcej do wymiany należałoby zakwalifikować też część Urbino III i nawet krótkie Citaro.

To że powinniśmy, to nie znaczy, że musimy. Jak dla mnie kasacja jeszcze dobrych wozów, a zwłaszcza II generacji Urbino to marnotrawstwo pieniędzy.

Nigdzie nie pisałem o ich kasacji. Mam na myśli tylko i wyłącznie wycofanie z eksploatacji w Krakowie.
Co można zrobić z takimi wozami to już właściwie napisałeś sam, można je sprzedać mniejszym miejscowościom.

PostNapisane: 16 cze 2017, o 09:35 
Moderator fb pkk

Na TWB oraz KWK piszą, że od poniedziałku ruszają dostawy :) Coffee potwierdza tego newsa :)

PostNapisane: 16 cze 2017, o 15:36 
Pasażer

Pamiętacie w jakich partiach mają być dostawy??

PostNapisane: 18 cze 2017, o 16:16 
Specjalista

No i jest zdjęcie jednego z przegubów.

http://phototrans.pl/14,877870,0,Solari ... 61042.html

PostNapisane: 19 cze 2017, o 00:20 
Dyrektor

I poniżej post, że pierwsze w Krakowie we wtorek.

PostNapisane: 19 cze 2017, o 14:17 
Administrator

Podobno dostawy są przesunięte na czwartek ale info niepotwierdzone.

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

PostNapisane: 19 cze 2017, o 17:23 
Inspektor

Jakiekolwiek "słuchy" o przyczynach tego stanu rzeczy?

PostNapisane: 19 cze 2017, o 21:08 
Znawca

Brak kierowców?

PostNapisane: 19 cze 2017, o 21:09 
Inspektor

Say what??!! :O :O :O :O :O :O :O

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]