Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 25 wrz 2018, o 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2016, o 21:05 
Dyspozytor

Jest zielone światło dla budowy przystanku nieopodal Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
http://www.rynek-kolejowy.pl/61069/na_p ... arket.html
Założyłem nowy wątek, ponieważ nie wiedziałem za bardzo gdzie o tym napisać, a myślę, że jest to bardzo ważna informacja, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Gdyby poruszony temat pasował do innego wątku to bardzo proszę Administrację/ moderatorów o przeniesienie do innego, stosownego wątku. Pozdrawiam! ;)

PostNapisane: 12 sty 2016, o 21:19 
Dyrektor

omega napisał(a):
Jest zielone światło dla budowy przystanku nieopodal Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
Założyłem nowy wątek, ponieważ nie wiedziałem za bardzo gdzie o tym napisać, a myślę, że jest to bardzo ważna informacja, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Gdyby poruszony temat pasował do innego wątku to bardzo proszę Administrację/ moderatorów o przeniesienie do innego, stosownego wątku. Pozdrawiam! ;)

To raczej wnioskowałbym o tymczasowy na czas ŚDM, bo normalnie to nie będzie potrzebny i będzie tylko zwalniaczem pociągu. :hmm:

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 12 sty 2016, o 21:26 
Dyspozytor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
omega napisał(a):

To raczej wnioskowałbym o tymczasowy na czas ŚDM, bo normalnie to nie będzie potrzebny i będzie tylko zwalniaczem pociągu. :hmm:

Nie prawda. Przystanek będzie alternatywą nie tylko dla pielgrzymów Sanktuarium na Białych Morzach, ale także klientów Centrum Handlowego na zakopiance. Ja osobiście (zwłaszcza w lecie) często korzystam z tamtejszych sklepów i do tej pory musiałem iść z Łagiewnik. Teraz przystanek będzie na tyłach Carrefoura, więc na pewno będzie bliżej. Nikt nie powiedział, że każdy pociąg musi się tam zatrzymywać, a zresztą gdzieś już czytałem, że zatrzymanie się i obsługa tego przystanku nie zajmie więcej jak minutę. Pamiętaj, że wkrótce (po budowie łącznicy w Krzemionkach) czas przejazdu m.in.z Krakowa Głównego do Skawiny znacznie się skróci, a więc przeciętny pasażer nie odczuje raczej tego nowego przystanku.

PostNapisane: 12 sty 2016, o 21:46 
Dyrektor

To raczej wnioskowałbym o tymczasowy na czas ŚDM, bo normalnie to nie będzie potrzebny i będzie tylko zwalniaczem pociągu.

Nie zapominaj, ze to odcinek przyszłej kolei aglomeracyjnej (Kraków - Skawina), która - aby być konkurencyjna - powinna w kwestii gęstości przystanków podążać w kierunku standardów komunikacji miejskiej, a nie odwrotnie.

PostNapisane: 12 sty 2016, o 22:09 
Dyrektor

rogow153 napisał(a):
To raczej wnioskowałbym o tymczasowy na czas ŚDM, bo normalnie to nie będzie potrzebny i będzie tylko zwalniaczem pociągu.

Nie zapominaj, ze to odcinek przyszłej kolei aglomeracyjnej (Kraków - Skawina), która - aby być konkurencyjna - powinna w kwestii gęstości przystanków podążać w kierunku standardów komunikacji miejskiej, a nie odwrotnie.

Owszem tak. Ale żeby nie było z tą gęstością przystanków tak jak na Al. Pokoju. Jeżeli chodzi o Centrum Jana Pawła II to może go spokojnie obsłużyć pobliski Kraków Łagiewniki, z którego do owego sanktuarium prowadzi bardzo przyjemna droga, a w pobliżu planowanej stacji nie ma wielu zabudowań mieszkalnych, z kolei Sklepy spokojnie może obsłużyć tramwaj. Po prostu aby taki pociąg szybko jechał do Skawiny to nie może być wiele takich zwalniaczy.

Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

PostNapisane: 12 sty 2016, o 23:29 
Dyspozytor

rogow153 napisał(a):

Owszem tak. Ale żeby nie było z tą gęstością przystanków tak jak na Al. Pokoju. Jeżeli chodzi o Centrum Jana Pawła II to może go spokojnie obsłużyć pobliski Kraków Łagiewniki, z którego do owego sanktuarium prowadzi bardzo przyjemna droga, a w pobliżu planowanej stacji nie ma wielu zabudowań mieszkalnych, z kolei Sklepy spokojnie może obsłużyć tramwaj. Po prostu aby taki pociąg szybko jechał do Skawiny to nie może być wiele takich zwalniaczy.

Akurat przystanki na al. Pokoju mają swoje uzasadnienie i ciężko byłoby zlikwidować tam którykolwiek, ale akurat tutaj miejsce na wypowiedź zostawię koledze, który zamieszkuje tamte rejony i z pewnością jest znacznie lepiej zorientowany w temacie (rogow153). Teoretycznie to co piszesz jest prawdą. Z jednego Sanktuarium do drugiego prowadzi całkiem przyjemna droga, zaś do drugiego jest też komunikacja publiczna. W każdym razie na pewno osoby, które wymyśliły wybudowanie przystanku w tym miejscu i osoby, które tą decyzję zatwierdziły wzięły to wszystko pod uwagę. Tylko z tramwaju do Centrum Handlowego też jest kawałek (tak na pierwszy rzut oka to jak rzut beretem, ale do takiego Carrefoura, czy Decathlonu na pewno bliżej będzie z przystanku kolejowego, niż z tramwaju). Tam ma powstać przystanek, a nie stacja. Nie mylmy pojęć między którymi jest duża różnica. Zabudowań mieszkalnych może i tam nie ma za dużo, to fakt, ale nie tylko mieszkańcy korzystają z kolei. To chyba jedyny planowany "zwalniacz" jak to ująłeś, więc naprawdę nie powinno być żadnego problemu- nawet dla pasażera SKA. ;)

PostNapisane: 13 sty 2016, o 00:55 
Administrator

Dr Bauer z PK wypowiada się pozytywnie nt. przystanku:
http://www.rynek-kolejowy.pl/60715/mare ... nienie.htm

PostNapisane: 13 sty 2016, o 08:17 
Dyrektor

Dr Bauer mieszka z drugiej strony miasta i podejrzewam, że ostatni raz w okolicy był dawno temu. Po drugie jest stronniczy jeśli chodzi o ŚDM. Dlatego jego opinii nie odbieram jako odpowiednio oobiektywnej.

No ale to tylko moja opinia.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 13 sty 2016, o 09:04 
Dyspozytor

Sgriffin napisał(a):
Dr Bauer mieszka z drugiej strony miasta i podejrzewam, że ostatni raz w okolicy był dawno temu. Po drugie jest stronniczy jeśli chodzi o ŚDM. Dlatego jego opinii nie odbieram jako odpowiednio oobiektywnej.

No ale to tylko moja opinia.

Prezydent Majchrowski też na Bronowicach nie mieszka, a mimo to przyczynił się do sporych zmian w komunikacji tramwajowej w tamtym rejonie (8 do Bronowic Małych z oczywistego powodu). Nie sądzę, by dr Bauer był dawno w tamtej okolicy, a nawet jeśli to nie widzę żadnego problemu, bowiem na przestrzeni ostatnich lat tamta okolica praktycznie w ogóle się nie zmieniła (oczywiście z wyjątkiem Centrum na Białych Morzach i jego otoczenia). Nie jest też istotne jakie podejście do ŚDM ma dr Bauer. Może być za, a może być przeciw. Ten przystanek znajdzie uzasadnienie także po ŚDM i przyznaje to nie tylko ekspert w tej dziedzinie. Słusznie zauważono, że przystanki tramwajowe zlokalizowane są dopiero po drugiej stronie ulicy Zakopiańskiej (i podobnie pętla autobusowa do której dojeżdżają m.in.autobusy ze Skawiny).

PostNapisane: 13 sty 2016, o 15:13 
Dyrektor

Oczywiście, że ma znaczenie jaką opinię ma dr Bauer co do ŚDM i dlatego opinia w tym artykule jest nieobiektywna.

"W przypadku, jeśli przetarg wygrywa przewoźnik prywatny (co wymaga ustalenia kryteriów rzeczywiście umożliwiających konkurencję) – średnia oszczędność względem przyznania zadania przewoźnikowi komunalnemu z wolnej ręki wynosi 1,12 - 1,13 zł"

PostNapisane: 13 sty 2016, o 16:22 
Dyspozytor

Sgriffin napisał(a):
Oczywiście, że ma znaczenie jaką opinię ma dr Bauer co do ŚDM i dlatego opinia w tym artykule jest nieobiektywna.

Dlaczego nieobiektywna? Bo co? Bo pozytywnie wypowiada się na temat budowy nowego przystanka, a wręcz widzi konieczność jego budowy? Zapewne będą osoby za i przeciw. Podobnie jest ze ŚDM. Też są osoby, które je popierają i z niedoczekaniem czekają do wakacji, ale znaleźliby się również przeciwnicy. Takie życie. ^^"

PostNapisane: 13 sty 2016, o 16:41 
Administrator

Sgriffin napisał(a):
Dr Bauer mieszka z drugiej strony miasta i podejrzewam, że ostatni raz w okolicy był dawno temu.

No offence, lecz jakby mieszkał niedaleko to niektórzy zaczęliby zarzucać stronniczość i walkę o własne korzyści. Wychodzi na to, że tak źle i tak źle.

PostNapisane: 13 sty 2016, o 17:41 
Dyrektor

Sgriffin napisał(a):

Nie wiem, co ma to do rzeczy. Ja, mimo że nie korzystam z obiektów sakralnych i nie będę uczestniczył w ŚDM, popieram uruchomienie postoju dla pociągów w tym miejscu, bowiem uznaję to, że sporo ludzi będzie miało potrzebę docierania do tego sanktuarium. Ponadto w lokalizacji tego przystanku widzę przyszłą wygodę dla mieszkańców Skawiny i okolic na bezpośrednie i szybkie dotarcie do rejonu Borku, w którym znajdują się liczne wielkopowierzchniowe, a także nie brakuje zakładów pracy.

PostNapisane: 13 sty 2016, o 18:36 
Dyspozytor

rogow153 napisał(a):
Sgriffin napisał(a):

Nie wiem, co ma to do rzeczy. Ja, mimo że nie korzystam z obiektów sakralnych i nie będę uczestniczył w ŚDM, popieram uruchomienie postoju dla pociągów w tym miejscu, bowiem uznaję to, że sporo ludzi będzie miało potrzebę docierania do tego sanktuarium. Ponadto w lokalizacji tego przystanku widzę przyszłą wygodę dla mieszkańców Skawiny i okolic na bezpośrednie i szybkie dotarcie do rejonu Borku, w którym znajdują się liczne wielkopowierzchniowe, a także nie brakuje zakładów pracy.

I ja w pełni się z Tobą zgadzam. Przystanek powstanie nie tylko z myślą o pielgrzymach, którzy przybędą licznie do Krakowa z racji Światowych Dni Młodzieży, czy o tych którzy potem będą odwiedzać Sanktuarium, ale też o klientach, czy pracownikach tamtejszych sklepów, zakładów. Zresztą w dojeździe do Borku pociąg będzie wiele lepszą alternatywą od MPK (201). Nawet przy pustych drogach autobus nie wygra z koleją pod względem czasu przejazdu. Że o komforcie podróżowania już nawet nie wspomnę. ;) Pociąg będzie pewnie odcinek z Borku (Kraków- Sanktuarium) do Skawiny pokonywał w około 10 minut, zaś autobus przynajmniej drugie tyle. Proszę tylko nie pomyśleć, że oczekuje zlikwidowania ważnej linii autobusowej 201. A wracając do opinii eksperta nie pozostaje mi nic innego jak tylko podpisać się pod postem Kaszmira. Ludziom, a zwłaszcza Polakom rzadko kiedy dogodzi.

PostNapisane: 13 sty 2016, o 19:16 
Moderator

Problemem jednak będzie brak integracji taryfowej...

Zresztą pielgrzymi pewnie na d***e siądą z wrażenia jak się zorientują, że w Krakowie integracji taryfowej pomiędzy SKA a KM brak...

Pozdrawiam!
LOKI

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]