Sprawy techniczne & forumowe

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

Packie
Specjalista
Posty: 276
Rejestracja: 13 mar 2015, o 21:50
Lokalizacja: Jestem gorszego sortu

Sprawy techniczne & forumowe

#466 Post autor: Packie » 24 lut 2016, o 22:13

Ok dzięki.
Jestem gorszego sortu

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#467 Post autor: Kaszmir » 24 lut 2016, o 22:27

tomta1 pisze:Firefox, Windows 8.1, innych opcji nie próbowałem, poza Tapatalkiem, ale tu problemu nie ma.
Przeszukałem internet i więcej osób ma podobny problem (ze stronami, ogólnie, nie chodzi o nasze forum). Wina wydaje się byc po stronie przeglądarki, bo użytkownicy zwykle przyznają, że mają Firefoxa.
http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=44346
http://forum.instalki.pl/niektore-stron ... 24625.html

W pierwszym linku sugerują używanie kombinacji Ctrl+Shift+R, czyli opcja "Odśwież (pomijając pamięć podręczną)" ale z tego co piszesz niestety wtedy nieprzeczytane posty są już przeczytane. W każdym razie, problem wydaje się być nie po naszej stronie, lecz przeglądarki. Dlatego znów zalecę, by spróbować na innej.

Awatar użytkownika
tomta1
Dyrektor
Posty: 3747
Rejestracja: 14 lip 2013, o 19:48
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#468 Post autor: tomta1 » 24 lut 2016, o 22:50

Oh, to niedobrze.

W każdym razie – dzięki za zainteresowanie!
Tutaj znajdziesz różne mapy, schematy, obliczenia i wykazy, które dotychczas udostępniłem.

Awatar użytkownika
Mistrzejowiczanin
Dyrektor
Posty: 3920
Rejestracja: 24 lip 2014, o 22:35
Lokalizacja: Kraków - Mistrzejowice

Sprawy techniczne & forumowe

#469 Post autor: Mistrzejowiczanin » 6 mar 2016, o 18:20

Wczoraj i dzisiaj tak do 15 nie można mi było wejść na forum i był tak obrazek:
Obrazek
Tylko ja tak miałem, czy inni też? :hmm:
Linia 14 z taborem mieszanym NGT6 i NGT8, Linia 52 w Krakowiakach i NGT8, stanowcze NIE dla bezzasadnej faworyzacji Krowodrzy Górki pod względem taborowym, NIE dla tuneli tramwajowych zamiast metra !!!

kucyk
Dyrektor
Posty: 3393
Rejestracja: 10 lut 2014, o 16:35
Lokalizacja: kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#470 Post autor: kucyk » 6 mar 2016, o 18:36

Mistrzejowiczanin pisze:Wczoraj i dzisiaj tak do 15 nie można mi było wejść na forum i był tak obrazek:
Obrazek
Tylko ja tak miałem, czy inni też? :hmm:
Miałem to samo albo komunikat "404 no..... server". :/
Teraz strona się otwiera więc jestem na forum i piszę. :)

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

Sprawy techniczne & forumowe

#471 Post autor: tarantulaw2 » 6 mar 2016, o 19:34

Były problemy po stronie dostawcy serwera - nikt nie mógł się na forum dostać.

Festence
Dyspozytor
Posty: 590
Rejestracja: 8 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#472 Post autor: Festence » 6 mar 2016, o 19:44

Nadal nie wszystko działa, nie otwiera strony, jeśli nie dopisze się "www".

Awatar użytkownika
tarantulaw2
Dyrektor
Posty: 1078
Rejestracja: 4 lis 2013, o 10:37

Sprawy techniczne & forumowe

#473 Post autor: tarantulaw2 » 6 mar 2016, o 19:57

U mnie normalnie działa. Shift+F5, lub przeczyszczenie przeglądarki powinno pomóc.

omega
Dyspozytor
Posty: 537
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:22

Sprawy techniczne & forumowe

#474 Post autor: omega » 6 mar 2016, o 22:12

tarantulaw2 pisze:...przeczyszczenie przeglądarki powinno pomóc.
Ja również polecam w takiej sytuacji wyczyszczenie danych przeglądarki. Osobiście miałem już tak kilka razy i to akurat zawsze pomagało. Najważniejsze, że wszystko już wróciło do normy i forum znów tętni życiem. :thumbup:

smerf
Dyrektor
Posty: 2653
Rejestracja: 6 lut 2015, o 16:46

Sprawy techniczne & forumowe

#475 Post autor: smerf » 13 mar 2016, o 13:45

Czy byłaby możliwa zmiana w wyszukiwaniu. Chodzi dokładnie o używanie znaku "-". Aktualnie po wpisaniu w polu wyszukiwania tego znaku odrzuca wszystko co jest za nim. Przy naszym oznaczaniu brygad jest trochę kłopotliwe bo utrudnia wyszukiwanie informacji na temat konkretnej brygady.
"Jest super, jest super
Więc o co ci chodzi?"

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#476 Post autor: Kaszmir » 15 mar 2016, o 16:17

smerf pisze:Czy byłaby możliwa zmiana w wyszukiwaniu. Chodzi dokładnie o używanie znaku "-". Aktualnie po wpisaniu w polu wyszukiwania tego znaku odrzuca wszystko co jest za nim. Przy naszym oznaczaniu brygad jest trochę kłopotliwe bo utrudnia wyszukiwanie informacji na temat konkretnej brygady.
Niestety, z tego co patrzyłem wydaje mi się, że jest to wbudowane w silnik forum i nie ma możliwości zmiany. Jednak jeśli ktoś zna jakąś metodę (nakładkę?) niech proszę da znać.

Adams
Dyrektor
Posty: 1176
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 22:34

Sprawy techniczne & forumowe

#477 Post autor: Adams » 16 mar 2016, o 18:56

Chciałbym Was poinformować, że z dniem dzisiejszym z przyczyn osobistych rezygnuję z funkcji moderatora lokalnego PKK. Administracji i wszystkim użytkownikom bardzo serdecznie dziękuję za cały ten czas. Oczywiście na forum w dalszym ciągu będę się udzielał i brał czynny udział jego życiu.

omega
Dyspozytor
Posty: 537
Rejestracja: 28 gru 2015, o 11:22

Sprawy techniczne & forumowe

#478 Post autor: omega » 16 mar 2016, o 19:30

Adams pisze:Chciałbym Was poinformować, że z dniem dzisiejszym z przyczyn osobistych rezygnuję z funkcji moderatora lokalnego PKK. Administracji i wszystkim użytkownikom bardzo serdecznie dziękuję za cały ten czas. Oczywiście na forum w dalszym ciągu będę się udzielał i brał czynny udział jego życiu.
Myślę, że powinienem coś tu napisać. Rozumiem Twoją decyzję Adams, zapewne jest ona przemyślana. W tym miejscu chciałbym publicznie bardzo serdecznie podziękować Ci za każde dobre słowo i dobrą radę pod moim adresem, za wszelkie sugestie co do ulepszenia działalności na forum i wreszcie za opiekę nad wątkiem kolejowym w którym bardzo dużo się udzielałem. Muszę przyznać i myślę, że wiele osób mogłoby się pod moimi słowami podpisać, że przez cały ten czas pełnienia tej jakże zaszczytnej funkcji robiłeś to bardzo odpowiedzialne i z dużym zamiłowaniem. Piękne dzięki. :thumbup: Niniejszym cieszę się, że pozostajesz na forum i mam nadzieję, że tak jak do tej pory będziesz aktywnie się udzielał, zamieszczając bardzo ciekawe informacje ze świata kolei i nie tylko. Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#479 Post autor: Locutus » 17 mar 2016, o 07:55

Bardzo smutno, że do tego doszło... :-(

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Adams
Dyrektor
Posty: 1176
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 22:34

Sprawy techniczne & forumowe

#480 Post autor: Adams » 17 mar 2016, o 09:42

Locutus jedni odchodzą, inni przychodzą, taka jest kolej rzeczy. Tak było jest i będzie wszędzie. Natomiast najbardziej smutne jest to, że użytkownikowi @omega nie będzie już dane odpowiedzieć na ten post, ani na żaden inny na tym forum. Kto następny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”