Sprawy techniczne & forumowe

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Sprawy techniczne & forumowe

#496 Post autor: Łukasz » 4 paź 2016, o 21:46

Od pewnego czasu w gornie administratorsko-moderatorskim zastanawiamy sie nad wprowadzeniem zmian w strukturze forum, tak aby jeszcze łatwiej Wam sie go czytało. Zamierzamy zmodyfikować niektóre działy oraz uporządkować tematy i posty, gdyż czasem dyskusje na jeden temat toczą się w różnych wątkach. Czekamy przez kilka najbliszych dni na Wasze propozycje dotyczące zmian na forum - Czy uważacie, że zmiany są potrzebne? Co byście chcieli, abyśmy zmienili na forum? Czego Wam brakuje zarówno w aspekcie merytorycznym, strukturalnym jak i funkcjonalnym na forum?

Awatar użytkownika
Cukier
Dyrektor
Posty: 10944
Rejestracja: 15 gru 2011, o 18:08
Lokalizacja: Tereny Zapleszowskie

Sprawy techniczne & forumowe

#497 Post autor: Cukier » 4 paź 2016, o 22:57

Moim zdaniem należałoby coś z robić z tematami osiedlowymi takimi jak "Bieżanów", "Kurdwanów", "Wadów, Węgrzynowice,..", "Swoszowice" itd. które wszystkie są umieszczone w dziale "Układ komunikacyjny", mimo że dość często porusza się w nich wątki infrastrukturalne. Podobnie jest też z projektami - tu super że udało się wydzielić podforum w Układzie komunikacyjnym, natomiast brakuje analogicznego podforum w infrastrukturze, przez co trudno określić gdzie należałoby wrzucić projekty takie jak "dworzec Krowodrza Górka" czy ostatni projekt Jopka odnośnie Starowiślnej i Kalwaryjskiej.

Awatar użytkownika
scyzor663
Dyrektor
Posty: 2612
Rejestracja: 26 maja 2013, o 22:15
Lokalizacja: Krowodrza Górka

Sprawy techniczne & forumowe

#498 Post autor: scyzor663 » 4 paź 2016, o 23:12

Zauważyłem dokładnie ten sam problem - tj. brak podziału na wątki "układ linii" i "infrastruktura" w wielu tematach.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#499 Post autor: Kaszmir » 4 paź 2016, o 23:17

Podział był i jest, tyle że wiele osób go nie przestrzega.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#500 Post autor: Kaszmir » 8 sty 2017, o 09:00

Większość z Was pewnie odczuła, że znów mieliśmy problemy z hostingiem - forum nie działało przez ponad dobę. My też mamy tego dość, dlatego szukamy rozwiązania tego problemu. Znajomy zaoferował się że może nam udostępnić przestrzeń na innym serwerze - chcemy tego spróbować, już rozpoczęliśmy prace nad przenosinami. Cały proces wymaga jednak czasowego wyłączenia forum - na szczęście raczej nie na długo. Jeśli będziemy o tym wiedzieć wcześniej, damy znać w tym poście. Możliwe jednak, że zrobimy to gdy tylko będzie możliwość, więc gdybyście próbowali wejść w najbliższych dniach i strona znów nie działała - prawdopodobnie właśnie się przenosimy.

A więcej co jak i gdzie się przenieśliśmy - napiszę gdy już zakończymy prace. (Nie chcę zapeszać!)

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#501 Post autor: Coffee » 13 sty 2017, o 22:56

Prosiłbym w miarę możliwości do postów wstawiać miniaturki, a nie pełnych rozmiarów zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

kucyk
Dyrektor
Posty: 3393
Rejestracja: 10 lut 2014, o 16:35
Lokalizacja: kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#502 Post autor: kucyk » 4 lut 2017, o 14:53

Kaszmir pisze:Większość z Was pewnie odczuła, że znów mieliśmy problemy z hostingiem - forum nie działało przez ponad dobę. My też mamy tego dość, dlatego szukamy rozwiązania tego problemu. Znajomy zaoferował się że może nam udostępnić przestrzeń na innym serwerze - chcemy tego spróbować, już rozpoczęliśmy prace nad przenosinami. Cały proces wymaga jednak czasowego wyłączenia forum - na szczęście raczej nie na długo. Jeśli będziemy o tym wiedzieć wcześniej, damy znać w tym poście. Możliwe jednak, że zrobimy to gdy tylko będzie możliwość, więc gdybyście próbowali wejść w najbliższych dniach i strona znów nie działała - prawdopodobnie właśnie się przenosimy.

A więcej co jak i gdzie się przenieśliśmy - napiszę gdy już zakończymy prace. (Nie chcę zapeszać!)
To już jesteśmy po przenosinach? Pytam bo prawie 2 doby nie mogłem nigdzie otworzyć strony forumowej. :hmm:

Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 3543
Rejestracja: 15 mar 2014, o 21:03
Lokalizacja: Kraków->Nowa Huta

Sprawy techniczne & forumowe

#503 Post autor: Łukasz » 14 mar 2017, o 22:20

W środę o 8:45 rano będzie można nas usłyszeć w radiu UJOT FM :) Dwoje z naszych adminów, Jacek i Sebastian, będzie rozmawiać na antenie o wybrzuszających się szynach, psujących się krakowiakach i źle zaparkowanych samochodach na Długiej. Poruszymy też nieco poważniejsze tematy jak choćby przyszłość krakowskiej komunikacji miejskiej czy planowane zmiany w ruchu w centrum.
Zapraszamy! http://ujot.fm/
https://www.facebook.com/PKKinfo/posts/1492547267463466

Awatar użytkownika
kaktus32
Dyrektor
Posty: 1146
Rejestracja: 13 mar 2014, o 21:52
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#504 Post autor: kaktus32 » 20 kwie 2017, o 22:08

Od kilku dni zbierałem się napisać ten post, ale w końcu jakoś się udało. Mam małą propozycję, aby w dziale "Pojazdy KMK" wydzielić jeszcze takie kategorie jak(roboczo):
- Autobusy/Tramwaje Testowane:
* MAN X #DM999 14.02-19.02.2016
- Tabor Historyczny*
- Tabor Obecnie Eksploatowany*
* Dalszy podział mógłby być na autobusy i tramwaje.
Czemu tak? Prosta sprawa - przejrzystość i posortowanie poszczególnych danych, aby nie szukać czegoś po 30-stu stronach lub domyślać się jakich słów wtedy użyto, aby odnaleźć wątek w wyszukiwarce. Co o tym sądzicie?

volferssj
Kierownik
Posty: 778
Rejestracja: 9 gru 2014, o 23:02
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#505 Post autor: volferssj » 20 kwie 2017, o 22:46

Zasadniczo jestem na tak. Może tylko nieco inaczej nazwałbym poszczególne działy/kategorie.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#506 Post autor: Locutus » 21 kwie 2017, o 07:42

Im więcej działów, tym bardziej upierdliwe robi się przeglądanie forum przez Tapatalk...

Pozdrawiam!
LOKI
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
kaktus32
Dyrektor
Posty: 1146
Rejestracja: 13 mar 2014, o 21:52
Lokalizacja: Kraków

Sprawy techniczne & forumowe

#507 Post autor: kaktus32 » 24 kwie 2017, o 21:16

Forum przeglądam w zwykłej przeglądarce, stąd nie wiem jak jest w Taptalku, zresztą po to napisałem tutaj swoją propozycję.

Adrian
Inspektor
Posty: 361
Rejestracja: 28 lut 2017, o 16:58

Sprawy techniczne & forumowe

#508 Post autor: Adrian » 9 maja 2017, o 17:27

Pewnie niektórzy z Was zauważyli, od dnia dzisiejszego w adresie forum dostępna jest zielona kłódka. Miło nam poinformować, że wdrożyliśmy certyfikat SSL. Teraz Wasze dane są jeszcze bardziej bezpieczne! Przeszliśmy z protokołu HTTP na HTTPS.

Wszelkie błędy proszę zgłaszać mi na PRIV.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

Sprawy techniczne & forumowe

#509 Post autor: flosan » 24 kwie 2018, o 12:39

Można śledzić tramwaje, wkrótce będzie można autobusy i są dostępne linki do tego przypięte na PKK, dlaczego nikt jeszcze nie podpiął śledzenia samolotów? Odsyłam i polecam: https://www.flightradar24.com/50.07,19.91/12

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Sprawy techniczne & forumowe

#510 Post autor: Kaszmir » 24 kwie 2018, o 17:54

flosan pisze:Można śledzić tramwaje, wkrótce będzie można autobusy i są dostępne linki do tego przypięte na PKK, dlaczego nikt jeszcze nie podpiął śledzenia samolotów? Odsyłam i polecam: https://www.flightradar24.com/50.07,19.91/12
Ta strona jest świetna, jednak nieprzydatna w codziennych podróżach po Krakowie czy okolicach, dlatego nie dajemy linku do niej na stronie głównej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”