Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 26 wrz 2017, o 03:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 762 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 mar 2017, o 19:55 
Moderator

No mam nadzieję, że akurat te plotki okażą się być zupełnie fałszywe.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 7 mar 2017, o 21:45 
Miłośnik

Cytuj:
Albo zrobić linię wspomagającą 494 po podobnej trasie.

Moje luźne propozycje/przemyślenia:

-494 mogłaby kursować do pętli Azory (na skrzyż. Wybickiego/Stachiewicza za przystankiem Łobzów SKA skręcałaby w lewo ewentualnie prosto przez Stachiewicza i w lewo w Makowskiego
-jadąc Alejami zamiast skręcać w lewo w Czarnowiejską - prosto i pętla na Nowym Kleparzu
-Czarnowiejską/Nawojki do Cichego Kącika

Ale to takie imaginacje, ja bym był po prostu za wzmocnieniem 194ki :)

PostNapisane: 7 mar 2017, o 22:43 
Dyrektor

Jak dla mnie pomysł z 494 do Azorów przez Stachiewicza to byłby strzał w dziesiątkę. Nie dość że odciąży 194 i 130, to też w jakimś stopniu mogłaby podebrać pasażerów wiecznie przepełnionemu 173.

PostNapisane: 8 mar 2017, o 00:21 
Dyrektor

brovar napisał(a):
Doszły mnie wieści, że bazową częstotliwością w komunikacji tramwajowej po zmianach będzie f~6, 12 i 24
Może ktoś potwierdzić tę plotę?

No po prostu rewelacja, jeśli się potwierdzi... :/ Czyli można się spodziewać f24 wieczorem dz.p., skoro teraz jest f20 na wszystkich liniach (najdłużej f10 ma 50, ale też nie do końca rozkładu). Tak jak gorąco kibicuję zmianom autobusowym, tak jestem zdecydowanie przeciwny zmianom tramwajowym. Obecnie w dniu powszednim poniżej f20 częstotliwość na tramwajach nie spada, jeśli to przeszłoby w f24 to będzie oczywiście gorzej. To samo dotyczy międzyszczytu.

PostNapisane: 17 mar 2017, o 22:59 
Moderator fb pkk

Dwa tygodnie po wzmocnieniach linii autobusowych
http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/1 ... tobusowych

PostNapisane: 19 mar 2017, o 12:53 
Dyrektor

W Łodzi przy remarszrutyzacji wprowadza się darmową komunikację miejską (przez 3 dni) promującą nowy układ połączeń, Kraków mógłby brać przykład...
Cytuj:
- Wiemy, że od 2 kwietnia zacznie obowiązywać nowa siatka połączeń i że może to być trudny czas dla mieszkańców, dlatego panu wojewodzie bardzo zależało na tym, żeby w pierwszych dniach obowiązywania nowego systemu, czyli między 2 a 4 kwietnia 2017 roku, łodzianie mogli korzystać z usług MPK za darmo - czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/komunikacj ... ,11891704/

PostNapisane: 20 mar 2017, o 17:38 
Moderator fb pkk

Autobusowa rewolucja marcowa – komentarz cz. 1
https://krabok.wordpress.com/2017/03/19 ... tarz-cz-1/

PostNapisane: 21 mar 2017, o 21:05 
Moderator fb pkk

Autobusowa rewolucja marcowa – komentarz cz. 2
https://krabok.wordpress.com/2017/03/21 ... tarz-cz-2/

PostNapisane: 22 mar 2017, o 09:52 
Moderator fb pkk

Mieszkańcy Woli Duchackiej chcą powrotu starych rozkładów
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/mieszk ... 19407.html

PostNapisane: 22 mar 2017, o 10:03 
Moderator

No cóż... Vox populi - vox dei. Jako że motto naszego forum​ brzmi "komunikacja powinna być dla ludzi, nigdy na odwrót", musimy poprzeć stronę społeczną w apelach do ZIKiTu o cofnięcie zmian.

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 22 mar 2017, o 10:12 
Dyrektor

Z komentarzy w artykule wynika, że wszystko jest jak należy. Jeden z cytatów z komentarzy:

Cytuj:
Dotychczasowy przebieg linii 184 był tak pokręcony, że aż karykaturalny. Był to modelowy przykład na to jak NIE należy projektować linii autobusowych. Dojazd z Kurwanowa dokądkolwiek zajmował całe wieki. Trasa 184 prowadziła zewsząd dowsząd. Teraz linia została wyprostowana i powróciła normalność.

Zatem zmiany chce grupka mieszkańców, która nie może dostosować do zmian?

http://kmkrakow.c0.pl/

PostNapisane: 22 mar 2017, o 10:24 
Administrator

Locutus napisał(a):
No cóż... Vox populi - vox dei. Jako że motto naszego forum​ brzmi "komunikacja powinna być dla ludzi, nigdy na odwrót", musimy poprzeć stronę społeczną w apelach do ZIKiTu o cofnięcie zmian.

Tylko uważaj z oceną, bo ci którzy pojawiają się w mediach nie zawsze są grupą reprezentatywną. Kwestia "107" to osobna sprawa, natomiast uważam, że zamiana "184" na "169" dla samej Malborskiej jest dobra. Jasne, ktoś stracił dojazd do r. Grzegórzeckiego, lecz w zamian dostali dojazd do AGH, Cracovii czy Nowego Kleparza. Do tego "169" jeździ częściej w weekendy.

PostNapisane: 22 mar 2017, o 10:36 
Miłośnik

Locutus napisał(a):

Pozdrawiam!
LOKI

Pomija kolega wazny fakt - moze byc tak, że protestuje np. kilkanascie osob, a za zmianami jest kilka tysiecy. Przy KAZDEJ zmianie CZEGOKOLWIEK bedzie grupa niezadowolonych i nie dotyczy to tylko komunikacji ale kazdej dziedziny zycia. Oj widze w slowach kolegi polskie tradycje 'liberum veto' gdzie jesli nie ma jednomyslnosci to proponowana zmiana idzie do kosza. Nachodzi mi na mysl tez skojarzenie z 'krzykaczami z Podgórza' i niezdrowymi tendencjami w ktorych garstka ludzi moze zablokowac wole wiekszosci - i media/spoleczenstwo skupiaja sie nie na ogóle ale na szczegole, nie na wiekszosci ale na krzykliwej mniejszosci. Analogie jak sie patrzy.

Prosze wziac to pod uwage.

PostNapisane: 22 mar 2017, o 10:42 
Dyrektor

Hajciu napisał(a):

Pomija kolega wazny fakt - moze byc tak, że protestuje np. kilkanascie osob, a za zmianami jest kilka tysiecy. Przy KAZDEJ zmianie CZEGOKOLWIEK bedzie grupa niezadowolonych i nie dotyczy to tylko komunikacji ale kazdej dziedziny zycia. Oj widze w slowach kolegi polskie tradycje 'liberum veto' gdzie jesli nie ma jednomyslnosci to proponowana zmiana idzie do kosza. Nachodzi mi na mysl tez skojarzenie z 'krzykaczami z Podgórza' i niezdrowymi tendencjami w ktorych garstka ludzi moze zablokowac wole wiekszosci - i media/spoleczenstwo skupiaja sie nie na ogóle ale na szczegole, nie na wiekszosci ale na krzykliwej mniejszosci. Analogie jak sie patrzy.

Prosze wziac to pod uwage.

Podpisuję się pod tym postem obiema rękami i nogami. Sam miałem napisać na temat krzykaczy, ale odpuściłem sobie....... Zobaczymy co ZIKiT zrobi, ale mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z linią "8", gdzie grupa krzykaczy wywróciła komunikację do góry nogami...

http://kmkrakow.c0.pl/

PostNapisane: 22 mar 2017, o 20:09 
Dyrektor

lukaskrk napisał(a):
Autobusowa rewolucja marcowa – komentarz cz. 2
https://krabok.wordpress.com/2017/03/21 ... tarz-cz-2/

Napisałem to na Kraboku, ale napiszę jeszcze tutaj:
Kaszmir, nie wprowadzaj proszę ludzi w błąd z ograniczeniami tunelu w Ruszczy, bo fakty są takie, że Vero ma 2970 mm wysokości, więc tym bardziej nie powinno się mieścić. Jak wiadomo wszystkie znaki ograniczające skrajnię są dość mocno przesadzone i skoro Vero się mieści, to SU12 tym bardziej. Przynajmniej ten bez klimatyzacji, który ma właśnie 2850mm.

Tunel w Ruszczy to nie jest też wjazd pod szpital okulistyczny, gdzie jest bardzo trudno wymanewrować - tunel jest niemalże idealnie prosty. Tak więc jest NIEMOŻLIWE by długość pojazdu limitowała cokolwiek. Jedynie wysokość, ale jak z nią jest naprawdę, napisałem powyżej.

Kaszmir napisał(a):
Kwestia "107" to osobna sprawa, natomiast uważam, że zamiana "184" na "169" dla samej Malborskiej jest dobra. Jasne, ktoś stracił dojazd do r. Grzegórzeckiego, lecz w zamian dostali dojazd do AGH, Cracovii czy Nowego Kleparza. Do tego "169" jeździ częściej w weekendy.

Tyle że głośno krzyczy Kurdwanów o zabranie z de facto trzech stron osiedla dojazdu do szkoły. Jak dla mnie "184" powinno być na starej trasie, a "169" zostać wydłużone do Soboniowic / Piasków Wielkich (warianty).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 762 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]