Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 paź 2018, o 20:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 maja 2017, o 20:02 
Dyrektor

To się nazywa "rozmach":
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/pradni ... 20400.html

PostNapisane: 25 maja 2017, o 00:15 
Moderator

Ale buspasów nie chcą bo autka ;P

Tytuł: Re: Wieliczka
PostNapisane: 26 paź 2017, o 16:15 
Miłośnik

obserwator napisał(a):
Stąd mój pomysł aby wzmocnić tą relację, a Prądnik Czerwony wybrałem jako najbliższą pętlę
Jak już coś to lepiej skierować przez Dobrego Pasterza do Mistrzejowic mając na uwadze nową galerię w tym rejonie, a to różnica +/- 5 minut.

Posty przeniesione z tematu Wieliczka - adm. K

PostNapisane: 26 paź 2017, o 16:23 
Inspektor

felipe76 napisał(a):
obserwator napisał(a):
Stąd mój pomysł aby wzmocnić tą relację, a Prądnik Czerwony wybrałem jako najbliższą pętlę
Jak już coś to lepiej skierować przez Dobrego Pasterza do Mistrzejowic mając na uwadze nową galerię w tym rejonie, a to różnica +/- 5 minut.

Przecież tam już jedzie taka ilość linii, że na korzyść to nie wpłynie, a coś z centrum poza 128 przez Strzelców do Prądnika się przyda.

PostNapisane: 26 paź 2017, o 16:33 
Miłośnik

felipe76 napisał(a):
obserwator napisał(a):

Po co mnożyć byty. Najlepiej byłoby wzmocnić istniejące linie w tym rejonie, a nie tworzyć nowe linie, które dublują w znacznej mierze już istniejące.
Wg mnie należałoby dokonać złączenia "511" w nowe silne "501", na wzór tego co zrobiono z "139" i "439", gdyż "511", które w założeniu ma wspomagać "501" najczęściej jedzie na ogonie tej linii. W tym wypadku należałoby także skierować przegubowce na "182". Ale wiadomo, że problemem są finanse.
Linia Prądnik Czerwony - Rondo Mogilskie - DGW - Plac Inwalidów - Cichy Kącik jest prawie w 100% dublem linii "501" i "511". Jedynie odcinki krańcowe się nie pokrywają. Prądnik Czerwony ma połączenie z Rondem Mogilskim w postaci "184" i "484", z Dworcem Głównym "105", i z Alejami/Czarnowiejską "105"+"139"/"159", podsumowując z każdym punktem na trasie wystarczające. Co do Cichego Kącika, to już toczyła się dyskusja, czy cokolwiek poza "102" i tramwajem musi tam jechać (nic ponad stan obecny na pewno nie musi).
Zaś linia Mistrzejowice - Rondo Barei - DGW - Plac Inwalidów - Cichy Kącik, to dubel linii "182"/"482" (które powinno być wzmocnione przynajmniej dłuższym taborem) i bardzo częstej "139", czyli też dodatkowy, niepotrzebny byt.

PostNapisane: 26 paź 2017, o 22:22 
Inspektor

Linii 511 bym nie wycofywał. Zapewnia one dobre polączenie ulic Łowińskiego i Okulickiego z zachodem miasta. Do tego uważam że linie przyspieszone powinny pojawiać się w większej ilości rejonów miasta niż to jest obecnie.

PostNapisane: 17 lis 2017, o 16:43 
Kierownik

Chyba powstaną dwa nowe przystanki na Dobrego Pasterza, w okolicy Majora, koło Tesco. Pojawiły się 2 przystanki na feldze po obu stronach ulicy.

PostNapisane: 17 lis 2017, o 16:49 
Dyrektor

Nie da się ukryć że nieobsługiwanie przystanku Majora przez linie jadące prosto zakrawało o lekki absurd.

PostNapisane: 17 lis 2017, o 18:03 
Inspektor

Absurdem to jest usunięty na Wszystkich Świętych buspas na Lublańskiej, którego nie ma do dziś.

PostNapisane: 12 kwi 2018, o 13:22 
Dyrektor

Asfaltowanie ul. Czerwonego Prądnika
Cytuj:
129, 159, 429, 608
od 16.04.2018 przez 3-4 dni
Asfaltowanie ul. Czerwonego Prądnika

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 16.04.2018 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych przez około 3-4 dni prowadzony będzie remont nawierzchni na ul. Czerwonego Prądnika. W tym czasie ruch autobusów będzie możliwy tylko w kierunku al. 29 Listopada. W związku z powyższym linie 129, 159, 429 i 608 kursować będą w następujący sposób:

• w kierunku al. 29 Listopada i centrum Krakowa - po stałej trasie bez zmian;
  • w kierunku ul. Młyńskiej i Nowej Huty - po trasie czasowo zmienionej: do przystanku "UR Aleja 29 Listopada" bez zmian, następnie al. 29 Listopada, ul. Lublańską, Młyńską do przystanku "Miechowity" (w kierunku Ronda Młyńskiego), dalej przez Rondo Młyńskie i po stałych trasach do swoich końcówek.
Przystanek "UR Aleja 29 Listopada" w kierunku Nowej Huty dla powyższych linii zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Wileńską. Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać przystankach: "Opolska Estakada", "Lublańska" oraz "Olsza II".

Rozkłady jazdy NIE zostaną zmienione.

Za utrudnienia przepraszamy!

http://kmkrakow.pl/

PostNapisane: 12 kwi 2018, o 14:52 
Inspektor

Nie zmieniają rozkładów? Przecież wiadomo, że przejazd się wydłuży...

PostNapisane: 12 kwi 2018, o 15:20 
Dyrektor

Pewnie się zaraz znajdzie ktoś, kto się ze mną nie zgodzi, ale chciałbym powiedzieć że uważam za do cna durne wysyłanie tych autobusów na rondo Młyńskie mając możliwość skorzystania z jazdy prosto przez rondo Polsadu.

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 17:32 
Dyspozytor

Zgadzam się. Zastanawiałem się, jakie relacje taki układ by rozwalał i jedyne co przychodzi mi do głowy to al. 29 listopada - Rondo Młyńskie, w pozostałych relacjach są albo linie alternatywne, albo jazda z dość wygodną przesiadką na tym samym przystanku. No i dodatkowo pogorszenie dojazdu w strunę Huty dla mieszkańców tych 7 bloków między Miechowity, a Bohaterów Wietnamu, ale jak już wspomniałem taka przesiadka nie jest szczególnie problematyczna. Z bloków po północnej stronie Miechowity wydaje mi się że odległość do przystanku Miechowity jest taka sama jak do Olsza II, więc nic nie tracą poza tym że muszą podejść na inny przystanek niż zwykle. Zaproponowany układ dziwi o tyle, że najpierw żyłują na objazdach dla Bieżanowa i Wzgórz (choć tu jest to mniej oczywiste, jak Cukier słusznie zauważył), a tu lekką ręką wyrzucają kasę na bezsensowne krążenie między Rondem Polsadu, a Rondem Młyńskim.

Być może chodzi również o to, że jazda na wprost oznaczałaby, że autobusy byłyby zbyt wcześnie na kolejnych przystankach, bo to kółeczko to pewnie minimum 5 minut. Nadal jednak uważam, że koszt wydrukowania nowych rozkładów byłby niższy niż jazdy w ten sposób.

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 22:46 
Inspektor

Od 7 maja na ok. 4 tygodnie będą zmiany tras 139 i 184/484. Zamknięty zostanie odcinek Dobrego Pasterza między przystankami Olszecka, a Majora. Prawdopodobnie 184/484 pojadą przez Strzelców, a 139 przez Lublańską.

PostNapisane: 25 kwi 2018, o 07:30 
Dyrektor

Biorąc pod uwagę jak wspaniałe warunki do lewoskrętu są pod estakadą Rozwadowskiego i jak wiele by stracił rejon Dobrego Pasterza od strony A29L to myślę że już lepiej byłoby wysłać "139" przez Strzelców i dalej jak "105".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]