Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 19 paź 2017, o 14:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2014, o 17:16 
Moderator fb pkk

609 miałoby jechać tak a nie inaczej, żeby przybliżyć komunikację nocną mieszkańcom Luboczy i Wadowa.

A 601 jedzie tak żeby obsłużyć os. Kościuszkowskie i Marii Dąbrowskiej.

Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2014, o 21:46 
Dyrektor

Tak jak było to wyjaśnione, "609" ma taką trasę ze względu na chęć przybliżenia komunikacji nocnej Luboczy. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale oprócz 2 dodatkowych minut przejazdu nikt nic nie traci, a mieszkańcy Luboczy i Wadowa będą mieli trochę lepsze dojście do swoich domów. Gdyby się okazało, że pomysł nie wypali, zawsze można zmienić trasę tej linii.

Co do "601" na Marii Dąbrowskiej - co prawda nie ma on szałowego napełnienia na tym odcinku, ale zdarzają się pojedyncze kursy z napełnieniem rzędu kilkudziesięciu osób pomiędzy przystankiem na Kościuszkowkim a pętlą na Czyżyńskim. Poza tym, takie przekierowanie "601" na Centralny wymagałoby dodania jednej brygady na tej linii i około 60-minutowy postój każdej z nich.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 12:31 
Moderator fb pkk

Cukier - odgrzewam kotleta ale na mapce brakuje przystanku "Prądnicka" ;D

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 16:24 
Dyrektor

Przystanki "Prądnicka", "Wesele" i "Prokocim" mogą, ale nie muszą istnieć dla linii nocnych. To już kwestia drugorzędna. Zresztą, w wersji "pro" ta wzmianka znajduje się w opisie.

A tak przy okazji: Tuchowska dalej jest zapisana ładnie wyglądającym, choć niepasującym do mapki różem. ;)

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 17:54 
Moderator fb pkk

Na prądnickiej jest spora wymiana pasażerska więc powinien zostać - prędzej bym wywalił przystanek przy urzędach skarbowych.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 18:11 
Dyrektor

W noc sobotnio-niedzielną jest to wymiana na poziomie 26 osób w stronę Bieżanowa i 63 osoby w stronę Krowodrzy. Rzeczywiście niemało. Na pewno więcej niż na takim Cmentarzu Podgórskim :D

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 18:29 
Moderator fb pkk

Jadąc z piątku na sobotę '69' kier. KG wysiadły tam 4 osoby a innym razem jak jechałem to wysiadło 7 osób. Może szału ni ma ale jak na nockę to nie jest źle, na takiego Grottgera np. nie ma co liczyć na taką wymianę pasażerską. Trzeba pamiętać, że ludzie z Prądnickiej idą na Żabiniec. A na Cmentarzu Podgórskim nie wiem jak to wygląda ale jak jeździłem na pomiarach na '13' to przez te chyba osiem godzin wsiadły drzwiami które liczyłem całe 4 osoby...

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 18:55 
Dyrektor

scyzor663 napisał(a):
jak jeździłem na pomiarach na '13' to przez te chyba osiem godzin wsiadły drzwiami które liczyłem całe 4 osoby...

Jakby nie liczyć to zarówno 8 godzin początkowego kursowania "13" od 5:00 do 13 jak i końcowe od 14:58 do 22:57obejmują godziny szczytowe i Ty chcesz powiedzieć, że wsiadała 1 osoba raz na 2 godziny? /zakładam, że liczyłeś w skrajnie ostatnich drzwiach/ -brzmi to nieprawdopodobnie raczej. To by był faktycznie rekord frekwencji albo pała z matematyki lub spostrzegawczości.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 19:10 
Moderator fb pkk

Liczyłem drzwi pierwsze i drugie, w godzinach od 5 do 16 ?(już nie pamiętam dokładnie) i zapamiętałem dokładnie ilość osób korzystających z tego przystanku bo się zastanawiałem dlaczego nie jest na żądanie. Były kursy gdzie na tym przystanku nie wysiadał/wsiadał nikt.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 19:21 
Dyrektor

Trochę mnie dziwią Twoje słowa bo jest to przystanek na którym się wsiada/wysiada nie tylko na cmentarz ale również czynią to pracownicy i interesanci Urzędu Miasta Krakowa. No chyba, że to był dzień świąteczny ale wówczas na cmentarz sporo osób jeździ /szczególnie do godziny 16/. Dziwne!

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 19:29 
Moderator fb pkk

Był to dzień powszedni (chyba środa) i też mnie to dziwiło ale pisze jak było bo po co miałbym kłamać ? Na większości kursów na tym przystanku miałem " - " , dwie pozostałe osoby które liczyły z resztą też bo czasem nie otworzyły się żadne drzwi i nikt nie wsiadał ani nie wysiadał.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 20:49 
Dyrektor

scyzor663 napisał(a):
Był to dzień powszedni (chyba środa) i też mnie to dziwiło ale pisze jak było bo po co miałbym kłamać ? Na większości kursów na tym przystanku miałem " - " , dwie pozostałe osoby które liczyły z resztą też bo czasem nie otworzyły się żadne drzwi i nikt nie wsiadał ani nie wysiadał.

Z tego przystanku wsiadło:
Linia "13" - 148 osób w ciągu całego dnia -> Bieżanowa.
Linia "23" - 62 osoby -> Bieżanowa.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 21:24 
Dyrektor

krakowianka napisał(a):
scyzor663 napisał(a):
jak jeździłem na pomiarach na '13' to przez te chyba osiem godzin wsiadły drzwiami które liczyłem całe 4 osoby...

Jakby nie liczyć to zarówno 8 godzin początkowego kursowania "13" od 5:00 do 13 jak i końcowe od 14:58 do 22:57obejmują godziny szczytowe i Ty chcesz powiedzieć, że wsiadała 1 osoba raz na 2 godziny? /zakładam, że liczyłeś w skrajnie ostatnich drzwiach/ -brzmi to nieprawdopodobnie raczej. To by był faktycznie rekord frekwencji albo pała z matematyki lub spostrzegawczości.

Raczej to drugie. :]

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 21:35 
Dyrektor

brovar napisał(a):
Z tego przystanku wsiadło:
Linia "13" - 148 osób w ciągu całego dnia -> Bieżanowa.

Dlatego 4 osoby w ciągu ok. 10 godzin które wskazał kolega zszokowały mnie troszkę :)
Na 94 kursy w trakcie dnia to średnio przypada 1,5 osoby na kurs a On w ciągu 10 godzin uzbierał w sumie 4 delikwentów. Chyba była zła pogoda :-) Dajmy spokój i tak bez względu na wyniki pomiarów w 13 jest wystarczająco przytulnie.

PostNapisane: 27 kwi 2014, o 21:37 
Dyrektor

scyzor663 napisał(a):

Kolego brednie piszesz i tyle. :eek:
Koleżanka Krakowianka dobrze Ci to napisała. :P
Wcale się nie dziwię,że kilka osób na forum krew zalewa jak czyta takie brednie osób robiących pomiary. =P
Jeśli komunikacja w Krakowie ma się opierać na liczbach ludzi robiących sobie takie mają z pomiarów to ja serdecznie DZIĘKUJĘ. :fack-off:
Już nawet Krakowiak2013 przyznał się do błędu twierdząc,że NGT8 na "13" są zbędne, za duże z czym nie zgadzał się choćby rafaello a teraz twierdzi coś całkiem co innego. ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]