Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 20 paź 2017, o 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2015, o 22:08 
Dyrektor

Mistrzejowiczanin napisał(a):
Sporządzę swój projekt jak ja bym to widział z częstotliwościami i taborem w najbliższym czasie. :)

Tak jak obiecałem tak jest: :)

Obrazek

Ps. robiłem trochę to z pośpiechem przez co zapomniałem wstawić zawartości w rubryczce "tabor" dla linii 7, 9 i 10. Dla 7 widziałbym NGT6 i EU8N, dla 9 - jednego bądź dwa NGT6, reszta - E1+c3 i GT8S, a dla 10 - E1+c3.

Ostatnio edytowano 13 kwi 2015, o 19:54 przez Mistrzejowiczanin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 12 kwi 2015, o 22:42 
Inspektor

Mieszanie NGT8 z E1+c3 już przerabialiśmy na forum wiele razy i takie coś skończyłoby się tym, że NGT8 doganiałby Wiedeńca...

PostNapisane: 12 kwi 2015, o 23:23 
Dyrektor

karolak napisał(a):
Mieszanie NGT8 z E1+c3 już przerabialiśmy na forum wiele razy i takie coś skończyłoby się tym, że NGT8 doganiałby Wiedeńca...

Świetny argument, żeby pozbawić linię "52" cienia szans na niską podłogę przez najbliższą dekadę w myśl zasady: albo wszystkie 28 brygad, albo żadna, a że 28 niskopodłogowców odpowiedniej pojemności nie mamy, więc wybór jest prosty..

Ustalić przeloty pod Wiedeńca, a NGT8 niech odstaje na przystankach to co nadspieszy. Zresztą mowa tylko o szczytach i f~5, a w takich warunkach to i wiedeniec wiedeńca dogoni, podobnie jak zresztą NGTx dogoni NGTx na "50"..

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 00:35 
Administrator

Cukier napisał(a):
Świetny argument, żeby pozbawić linię "52" cienia szans na niską podłogę przez najbliższą dekadę w myśl zasady: albo wszystkie 28 brygad, albo żadna, a że 28 niskopodłogowców odpowiedniej pojemności nie mamy, więc wybór jest prosty..

Nie wnikam tutaj ani w poszczególne linie, ani rodzaj taboru lecz tak, miksy się generalnie nie sprawdziły. Zarówno NGT6 + EU8N, jak i E1+c3 + GT8S sprawiały problemy.

Cukier napisał(a):
Ustalić przeloty pod Wiedeńca, a NGT8 niech odstaje na przystankach to co nadspieszy. Zresztą mowa tylko o szczytach i f~5, a w takich warunkach to i wiedeniec wiedeńca dogoni, podobnie jak zresztą NGTx dogoni NGTx na "50"..

Nikt nie będzie trzymał tramwajów na przystankach w godzinach szczytu. Pasażerowie nie pozostawiliby suchej nitki na organizatorze komunikacji, do tego takie brygady blokowałyby inne linie jadące za nimi.

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 01:53 
Dyrektor

Ogólnie dwójka to spokojnie f20 może dostać.
Teraz rodzi się moje pytanie. Skąd chciałbyś pozyskać tabor na zrealizowanie:
1. Linii nr 7 jak mniemam we wszystkie dni tygodnia a nie jak obecnie w dni powszednie w godzinach szczytu?
2. Linii nr 8 z f5?
3. Linii nr 14 z f10?
4. Nowe linii 17 z f20?
5. Powrotu f10 na 22?
Chyba, że starczy i czegoś sobie nie wyobraziłem. Jak to jest?

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 15:02 
Dyrektor

Ps. robiłem trochę to z pośpiechem

Popraw sobie trasę 13 - Długą nie jedzie się do Cichego Kącika ;D . Nie widzę różnicy w trasie 18, a jednak nie napisałeś przy niej "bez zmian".

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 15:19 
Dyrektor

pablo napisał(a):
Popraw sobie trasę 13 - Długą nie jedzie się do Cichego Kącika . Nie widzę różnicy w trasie 18, a jednak nie napisałeś przy niej "bez zmian".

O, wybacz. :D Takich bubli jak z tą trasą 18, to by się m.in. przy częstotliwościach więcej i znalazło. :whistle:

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:21 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Nie wnikam tutaj ani w poszczególne linie, ani rodzaj taboru lecz tak, miksy się generalnie nie sprawdziły. Zarówno NGT6 + EU8N, jak i E1+c3 + GT8S sprawiały problemy.

Miksy NGT6 i EU8N się nie sprawdziły bo komuś nie pasował wyklepany szrot z wiednia zamiast Bombardierów na tej prestiżowej trasie?

Miksy E1+c3 i GT8S się nie sprawdzają, tyle że tu jest jasna przyczyna - GT8S ma zbyt małą pojemność i powoduje opóźnienia przez swoje przeładowanie. GT8S nie dość, że jest krótszy o te 7 metrów, to nawet w swojej klasie długości jest najmniej pojemnym wagonem, dużo pojemniejsze są przecież choćby NGT6 czy 2x105Na.

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:23 
Dyrektor

Sporządzę swój projekt jak ja bym to widział z częstotliwościami i taborem w najbliższym czasie. :)

Tak jak obiecałem tak jest: :)

Obrazek

Ps. robiłem trochę to z pośpiechem przez co zapomniałem wstawić zawartości w rubryczce "tabor" dla linii 7, 9 i 10. Dla 7 widziałbym NGT6 i EU8N, dla 9 - NGT6, E1+c3 i GT8S, a dla 10 - E1+c3.

Ku.wa ma. - ludzie dajcie już sobie siana pod ogon bo to staje się już nudne. :eek: Twój projekt jest do d.py. Z takiego Bieżanowa zabierasz jedną całotygodniową linię (370 pełnych kursów / tydzień) nie dając nic w zamian, dodatku w małym taborze. :wall: Dobrze się czujesz :/

Co jeden projekt to coraz ciulowszy. :thumbdown: Dajcie sobie coś na zaparcia. :thumbdown: :X

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:32 
Dyrektor

rafaello napisał(a):
Co jeden projekt to coraz ciulowszy. :thumbdown: Dajcie sobie coś na zaparcia. :thumbdown: :X

Ciekaw jestem jak zareagujesz na zmiany, jakie wprowadzi ZIKiT w waszym rejonie. Podejrzewam, że ich nie zaakceptujesz,bo nie będą się podobały.

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:37 
Dyrektor

Krakowiak2013 napisał(a):
rafaello napisał(a):

Ciekaw jestem jak zareagujesz na zmiany, jakie wprowadzi ZIKiT w waszym rejonie. Podejrzewam, że ich nie zaakceptujesz,bo nie będą się podobały.

Zmiany? :hmm: Jakie ? =P Znasz to się pochwal na forum a nie nabijaj nie potrzebne posty. :/

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:38 
Administrator

Cukier napisał(a):
Miksy NGT6 i EU8N się nie sprawdziły bo komuś nie pasował wyklepany szrot z wiednia zamiast Bombardierów na tej prestiżowej trasie?

Nie. Tam coś było znów z doganianiem się brygad, lecz szczegółów nie pamiętam.

rafaello napisał(a):
Z takiego Bieżanowa zabierasz jedną całotygodniową linię (370 pełnych kursów / tydzień) nie dając nic w zamian, dodatku w małym taborze. :wall:

Nie zamierzam bronić/atakować projektu Mistrzejowiczanina, jednak radziłbym go najpierw przeczytać uważnie. Do Bieżanowa ilość linii pozostaje bez zmian - zamiast "23" ma być "11".

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:45 
Dyrektor

rafaello napisał(a):
Zmiany? :hmm: Jakie ? =P Znasz to się pochwal na forum a nie nabijaj nie potrzebne posty. :/

Udajesz greka czy co? Przecież miasto zapowiedziało przeprowadzenie zmian w Komunikacji Miejskiej od przyszłego roku z dodatkowych pieniędzy. Dodatkowo od maja szykują się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. Może wiesz coś na temat zmian majowych?

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:53 
Dyrektor

Kaszmir napisał(a):
Nie zamierzam bronić/atakować projektu Mistrzejowiczanina, jednak radziłbym go najpierw przeczytać uważnie. Do Bieżanowa ilość linii pozostaje bez zmian - zamiast "23" ma być "11".

Sorry przepraszam nie zauważyłem. :shy:
Zwracam honor. :thumbup: Dzięki za czujność. ;D

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 17:57 
Dyrektor

Krakowiak2013 napisał(a):
Udajesz greka czy co? Przecież miasto zapowiedziało przeprowadzenie zmian w Komunikacji Miejskiej od przyszłego roku z dodatkowych pieniędzy. Dodatkowo od maja szykują się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. Może wiesz coś na temat zmian majowych?

Nic nie udaję. Nie wiem o czym piszesz. Nigdzie nie jest powiedziane, że będą wzmocnienia. Podchodzę do tych "rewelacji" z ostrożnością. =D Podobnie jak Coffee uważam, że są to "bajki". ;D

Co do maja to zmiany będą tylko w hucie związane z oddaniem Placu Centralnego. :D

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie: o zmianach i o fakcie, że mieszkańcom Dzielnicy XII się to czy tamto nie spodoba. :fack-off:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]