Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 17 gru 2017, o 14:42

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2017, o 11:06 
Dyspozytor

Chciałbym powiedzieć wielu osobom a nie mówiłem, jak krzyczano na wszystkich popularnych PiSowców, że będą ministrami, to wówczas pisałem/mówiłem, że zapamiętają nazwisko Szyszko.

Z drugiej strony gdzieś widziałem, że skala wycinania drzew nie jest znów aż tak duża, nie mogę znaleźć obecnie źródła, ale podobno normalnie wycina się 16 tysięcy drzew rocznie i przyrost w związku z LexSzyszko, nie jest aż tak duży jak pokazuje się w mediach i jest to liczba nie dochodząca do tysiąca.

Jaka Waszym zdaniem ustawa w tym zakresie byłaby dobra? Ktoś się orientuje jak to wygląda w bardziej cywilizowanych w takich kwestiach krajach? Locutus, jak wygląda sprawa we Francji?

PostNapisane: 12 mar 2017, o 14:26 
Dyrektor

aislinnek napisał(a):
Z drugiej strony gdzieś widziałem, że skala wycinania drzew nie jest znów aż tak duża, nie mogę znaleźć obecnie źródła, ale podobno normalnie wycina się 16 tysięcy drzew rocznie i przyrost w związku z LexSzyszko, nie jest aż tak duży jak pokazuje się w mediach i jest to liczba nie dochodząca do tysiąca.

Skąd wiadomo, jaki jest przyrost, skoro tego nikt nie liczy, bo nikt tego nigdzie nie zgłasza? :D

PostNapisane: 12 mar 2017, o 20:36 
Dyspozytor

Kilka dni temu bodaj wyborcza pisała artykuł w tym temacie. Jest dość mocno podniesiony temat i ludzie często zgłaszają takie rzeczy do urzędów, mówiono że w Krakowie urzędnicy wiedzą o kilkuset. Jeżeli kilkaset to powiedzmy 600, a urzędnicy wiedzą o 20% to wycięto 3000 drzew. I dużo i mało.

PostNapisane: 13 mar 2017, o 08:21 
Moderator

We Francji ustawodawca zostawił prawodawstwo dotyczące wycinki drzew w rękach władz samorządowych. W efekcie w jednych gminach można sobie rżnąć ile wlezie, zaś w innych trzeba się starać o pozwolenia, które nie tak łatwo otrzymać...

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 13 mar 2017, o 08:41 
Dyrektor

aislinnek napisał(a):
Kilka dni temu bodaj wyborcza pisała artykuł w tym temacie. Jest dość mocno podniesiony temat i ludzie często zgłaszają takie rzeczy do urzędów, mówiono że w Krakowie urzędnicy wiedzą o kilkuset. Jeżeli kilkaset to powiedzmy 600, a urzędnicy wiedzą o 20% to wycięto 3000 drzew. I dużo i mało.

Kilkaset to wycięto spokojnie z samego obszaru przy al. Pokoju naprzeciwko M1 ;) Poza tym te statystyki to chyba nie do końca wiadomo, czego dokładnie dotyczą, bo z jednej strony było niby 16 tys. wycinanych drzew w skali PL(?) w ciągu roku, a z drugiej pod samą budowę szpitala uniwersyteckiego w Prokocimiu wycięto ok... 7 tys. samosiejek. A wątpię, aby była to połowa wyciętych drzew w PL ;)

PostNapisane: 13 mar 2017, o 10:22 
Pasażer

Ja niestety widzę co się dzieje również poza Krakowem. Jak się jedzie samochodem do Wieliczki, kiedyś było znacznie więcej drzew. Ja rozumiem usuwanie drzew przy ulicach, ale usuwane są za rowami, głównie na posesjach. Normalnie tragedia, zaczyna się robić pusto. Mam wrażenie że teraz to się normalnie modne zaczyna robić "zbuduj dom, spłódź syna .. wytnij drzewo" ;/

PostNapisane: 14 mar 2017, o 22:09 
Moderator fb pkk

Krakowska prokuratura przyjrzy się sprawie wycinki drzew w okolicy parku Lotników
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... -lotnikow/

PostNapisane: 15 mar 2017, o 08:38 
Moderator fb pkk

Zieleń w Borku Fałęckim znika. Zamiast drzew - bloki
http://www.dziennikpolski24.pl/region/k ... ,11884758/

PostNapisane: 15 mar 2017, o 15:21 
Dyrektor

Spółdzielnia wycina drzewa. Mieszkańcy mają sposób na ich ratowanie: wieszają budki dla ptaków
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... budki.html

PostNapisane: 16 mar 2017, o 07:20 
Miłośnik

Wyczyszczony został teren na rogu Składowej i Wichury. Pewnie postawią blok. Wyczyszczony został też z drzew teren na początku ulicy Łokietka - tam zapewne będzie parking.

PostNapisane: 17 cze 2017, o 10:05 
Moderator fb pkk

Wycinka drzew. Wchodzą nowe zasady
http://www.strefaagro.gazetakrakowska.p ... cinka-drze

Cytuj:
Dziś wchodzi w życie nowelizacja tzw. „Lex Szyszko”, czyli ustawy, która na początku roku doprowadziła do niekontrolowanego wyrębu drzew

Wczoraj podobno na Francesco Nullo last minut karczowano drzewa :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]