Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 18 paź 2018, o 13:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 maja 2014, o 16:15 
Dyspozytor

Najlepiej stosować miniaturki , które nie rozciągają forum , a każdy może sam powiększyć fotkę.
Przykład :
Obrazek
klik powiększa.

PostNapisane: 2 maja 2014, o 19:01 
Moderator

tarantulaw2 napisał(a):
Panel sterowania -> Region i język -> zakładka Klawiatura i języki -> Zmień klawiatury -> Dodaj -> Klawiatura polska (programisty). Przełączasz między fr/pl kombinacją klawiszy Ctrl+Shift na raz. (...)
Jasne. A potem sobie szukaj rozpaczliwie przecinków, kropek i innych znaków interpunkcyjnych. Nie mówiąc już o samych literach (we Francji używa się klawiatury AZERTY a nie QWERTY)... Biorąc pod uwagę, że zasadniczo jestem użytkownikiem piszącym bardzo szybko i bez patrzenia na klawiaturę, chyba bym się powiesił, gdybym miał się tak męczyć. Prostsze już było zaprogramowanie dodatkowych znaków diakrytycznych pod OpenOffice, pozostając przy jednym i tym samym układzie klawiatury... ;-)

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 4 maja 2014, o 10:44 
Specjalista

Festence napisał(a):
To jest jak dla mnie najgorsza zmiana, bardzo mała, a strasznie wkurzająca.
Na starym forum przy kliknięciu w nazwę tematu przenosiło do pierwszego nieczytanego postu, a teraz muszę szukać tej małej kratki...

Ech. W czystym phpBB2 w ogóle nie było funkcji "nieprzeczytane posty" ani cytowania selektywnego. Przemo robiąc swoją modyfikację "phpBB(2) by Przemo" (z tego korzystało dotąd PKK) zrobił te i inne rzeczy w taki a nie inny sposób (klik w nazwę tematu otwiera nieprzeczytany post, dwa przyciski do cytowania itd). Niestety Przemo nie zrobił i prawdopodobnie już nie zrobi phpBB3 by Przemo, a admini zdecydowali że warto iść z duchem czasu i się uaktualnić. Nie jest chyba zaskoczeniem, że w phpBB3 wprowadzono te funkcje inaczej (bo jego twórcy pewnie nawet nie wiedzą o istnieniu Przema). Ciężko oczekiwać żeby teraz nasi admini poświęcali dnie i noce, żeby stworzyć własne phpBB3 by PKK ( :D ) i kopiowali rozwiązania z poprzedniego systemu.. Wiele zmian o których piszecie to naprawdę nie kosmetyczne rzeczy i naprawdę wymagają trochę grzebania w skrypcie. Być może część z tych rzeczy zostanie spełniona, ale naprawdę dajcie na luz i póki co przyzwyczajajcie się do tego co jest, a może niedługo się zaskoczycie ;)

PostNapisane: 9 cze 2014, o 19:18 
Dyrektor

Mam takie pytanie - czy jest jakaś szansa na to, że tak jak na dawnym forum, licznik ostrzeżeń posiadanych przez każdego użytkownika będzie publicznie dostępny?

PostNapisane: 9 cze 2014, o 19:38 
Administrator

Będzie, jak Mseifer postanowi w końcu zajrzeć do adminki i przeczytać to, co mu naskrobałem.
Znalazłem dość sporo modyfikacji, tylko trzeba grzebać w plikach, do których ja nie mam dostępu. A naczelnego gdzieś wcięło...

Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]