Wybory prezydenckie 2015

Sprawy administracyjne oraz dyskusje na tematy wszelakie

Moderator: Moderatorzy

edek3253
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 29 paź 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#1 Post autor: edek3253 » 26 lut 2015, o 13:47

Zapewne wielu z Was dostrzega patologie warszawskich władz. Na ulicy można posłuchać wiele złych słów o politykach. Jednak trzeba zauważyć, że to co ważne nie jest realizowane od 25 lat. Te same twarze ubierają się w różne barwy partyjne i zmieniają swoje przekonania. To te wciąż te same elity, które konstruowały obecny chory system przy tzw. okrągłym stole.

Ludzie, którzy mówią o patologiach obecnego systemu, są spychani na bok, media o nich w ogóle nie mówią, albo ostatecznie jest pełno manipulacji w wypowiedziach. Nie popieram żadnej partii, chciałbym, aby ludzie się zjednoczyli w słusznych sprawach, które trzeba zrealizować. Pięknie kampanię edukacyjną prowadzi pan Konrad Daniel na YT: https://www.youtube.com/user/podziemnaTV , która opiera się po prostu na logice.

Jaki jest nasz cel przy okazji tych wyborów? A taki, aby kandydaci antysystemowi byli obecni w mediach. Jak to zrobić? Trzeba pomóc zebrać dla nich wymagane 100 tys podpisów. Większość z nich nie ma pieniędzy jak partie sejmowe (które mają dotacje z budżetu - czyli my fundujemy ich kampanie wyborcze..). Każdy może się podpisać pod każdym kandydatem, dlatego jeśli zależy nam na tym kraju, proszę, aby choćby kilka podpisów zebrać dla naszego dobra. Dzięki temu, poniżsi kandydaci będą mieli dostęp do mediów i będą mogli mówić jak jest. A w przeciwnym razie, znowu będziemy słuchać bredni obecnych władz. Warto zaznaczyć, że mimo, że poniżsi ludzie oficjalnie zapowiedzieli start są np. pomijani w sondażach. Każdy z nich będzie lepszym prezydentem niż człowiek z sejmowych partii. Zjednoczmy się wokół tego co jest najważniejsze!

Podpisy dla Grzegorza Brauna:
http://www.remedia.home.pl/braun/ListaGB.pdf
wypełnione karty wysyłać na adres:
Komitet wyborczy Grzegorza Brauna
ul. Marszałkowska 80
00-517 Warszawa

Podpisy dla Pawła Kukiza:
http://www.aferyibezprawie.org/images/s ... z_nowa.pdf
wypełnione karty wysyłać na adres:
Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pawła Kukiza,
ul. Tysiąclecia 2, 59-300 Lubin

Podpisy dla Jacka Wilka:
https://drive.google.com/file/d/0B9TJH7 ... view?pli=1
wypełnione karty wysyłać na adres:
Kongres Nowej Prawicy
ul. Wilcza 29a lok.4a
00-544 Warszawa.

Podpisy dla Janusza Korwin-Mikkego:
http://www.partiakorwin.pl/wp-content/u ... P-2015.pdf
wypełnione karty wysyłać na adres:
Fundacja Wolność i Nadzieja
ul. Mokotowska 24, 00-561 Warszawa

Podpisy dla Mariana Kowalskiego:
http://narodowcy2014.pl/wp-content/uplo ... B3w-MK.pdf
wypełnione karty wysyłać na adres:
Ruch Narodowy
ul. Stanisława Noakowskiego 10 lok. 12
00-666 Warszawa

Podpisy dla Waldemara Deski:
https://drive.google.com/file/d/0B9M_3a ... view?pli=1
wypełnione karty wysyłać na adres:
Magda Krysa, ul. Światowida 60C/105, 03-144 Warszawa

Awatar użytkownika
krakowianka
Dyrektor
Posty: 1543
Rejestracja: 10 lip 2011, o 13:54
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#2 Post autor: krakowianka » 26 lut 2015, o 14:51

edek3253 pisze:Ludzie, którzy mówią o patologiach obecnego systemu, są spychani na bok, media o nich w ogóle nie mówią, albo ostatecznie jest pełno manipulacji w wypowiedziach. Nie popieram żadnej partii, chciałbym, aby ludzie się zjednoczyli w słusznych sprawach, które trzeba zrealizować. Pięknie kampanię edukacyjną prowadzi pan Konrad Daniel na YT: https://www.youtube.com/user/podziemnaTV , która opiera się po prostu na logice.
Czy aby na pewno na forum PKK jest miejsce na Twoją tym razem manipulację i reklamę "pięknej kampanii edukacyjnej"?

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#3 Post autor: Coffee » 26 lut 2015, o 14:54

Zwłaszcza, z kandydatami typu: Braun, Korwin-Mikke i Kowalski...
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#4 Post autor: aislinnek » 27 lut 2015, o 09:17

Mam drobne pytanie - dlaczego akurat zwłaszcza z tymi?

O ile rozumiem Korwina bo znamy pewnie jego podejście do zbiorkomu o tyle odpowiednio edukowany Kowalski ze swoimi priorytetami mógłby akurat zdziałać coś dobrego. A jak? Wszyscy dobrze wiemy, że klientelą drobnych sklepików w centrach miast są piesi, rowerzyści, użytkownicy zbiorkomu, rzadziej kierowcy, a na pewno nie Ci, którzy tranzytem śmigają przez centrum. A Ruch Narodowy dąży do tego, aby wspierać polską drobną przedsiębiorczość. Pewnie obecnie nikt tam nie ma pojęcia na temat takich schematów, ale prorozwojowe rozwiązania transportowe (zgodne z naszymi - ogólnymi) postulatami tutaj na forum pozwoliłyby na otwarcie nowych sklepów, kawiarenek czy restauracji.

Castaway
Dyspozytor
Posty: 689
Rejestracja: 27 mar 2012, o 13:11
Lokalizacja: Małopolska

Wybory prezydenckie 2015

#5 Post autor: Castaway » 27 lut 2015, o 09:18

Coffee pisze:Zwłaszcza, z kandydatami typu: Braun, Korwin-Mikke i Kowalski...
Tak, zwłaszcza z nimi.
Polacy są regularnie okradani przez obecnie rządzące elity okrągłostołowe i jeszcze się z tego cieszą i popierają głosując na PO, PiS, SLD, PSL...
Choć ten naród jest tak ogłupiony, że powoli tracę nadzieję na to, że jeszcze kiedyś się obudzi i wybierze kogoś spoza w/w "bandy czworga".
Oficjalna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys.
Realna liczba mieszkańców Krakowa: 766 tys. zameldowanych + 200 tys. studentów + 200 tys. byłych studentów i słoików + min. 300 tys. gości ze Wschodu + dziesiątki tysięcy turystów = minimum 1,5 mln.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#6 Post autor: Coffee » 27 lut 2015, o 09:41

aislinnek pisze:Mam drobne pytanie - dlaczego akurat zwłaszcza z tymi?
Braun - Wielokrotnie podejrzewany o oszczerstwa, wydawał filmy dokumentalnie z nie do końca wyjaśnionymi, niby "faktami". W 2007 czekał go proces za mataczenie (przegrał dwie instancje z prof. Miodkiem) i fałszowanie dowodów. Upiekło mu się tylko dlatego, że Bruksela była dla niego bardziej zrozumiała, mimo braku pewności czy rzeczywiście prof. Miodek był agentem.

Korwin-Mikke - Tego gościa przedstawiać nie trzeba... Znam tylko jedno dobre określenie na niego "Typowy Janusz polityki".

Marian Kowalski - Pobicia, wymuszenia. Podejrzany o kontakty i wspieranie faszystów oraz nieonazistów.

Dziękuję bardzo za takich prezydentów.
Castaway pisze:Choć ten naród jest tak ogłupiony, że powoli tracę nadzieję na to, że jeszcze kiedyś się obudzi i wybierze kogoś spoza w/w "bandy czworga".
Naród w cale nie jest ogłupiony, tylko leniwy. Garstka bałwanów (zazwyczaj będącym zatwardziałymi katoliami) decyduje za nas, bo reszta ma wszystko w dupie i do urn nie idzie.
Chcecie zmian? To róbcie je mądrze, bo dopuszczanie: kucy, anarchistów, neonazistów, korpozwolenników itp. ludzi doprowadzi jedynie do wojny domowej, nic więcej. Pytaniem jest tylko, na jaką skalę: Pobawimy się w Bośnię, Chorwację czy może od razu w Syrię i Czeczenię?

BTW: Jakbym już musiał wybierać kogoś z tego "błotka", to jedyną osobą w miarę godną zaufania byłby tylko Kukiz.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#7 Post autor: aislinnek » 27 lut 2015, o 10:35

Coffee pisze:Braun - Wielokrotnie podejrzewany o oszczerstwa, wydawał filmy dokumentalnie z nie do końca wyjaśnionymi, niby "faktami". W 2007 czekał go proces za mataczenie (przegrał dwie instancje z prof. Miodkiem) i fałszowanie dowodów. Upiekło mu się tylko dlatego, że Bruksela była dla niego bardziej zrozumiała, mimo braku pewności czy rzeczywiście prof. Miodek był agentem.

Korwin-Mikke - Tego gościa przedstawiać nie trzeba... Znam tylko jedno dobre określenie na niego "Typowy Janusz polityki".

Marian Kowalski - Pobicia, wymuszenia. Podejrzany o kontakty i wspieranie faszystów i nieonazistów.
Braun mnie nie interesuje, nie zdziwie się jeżeli podpisów nie zbierze.

Korwin to Korwin, ideę niższych podatków dochodowych przy relatywnie wższych konsumpcyjnych popieram, ale ogólnie trąci populizmem i oszołomstwem, aż dziwię się, że przeciętny Janusz nie popiera Korwina.

Natomiast Kowalski, nie jest skazany za pobicie a podejrzany (jakiś gość i to chyba związany partyjnie, ale tego nie jestem pewien, po paru miesiącach sobie przypomniał, że go Kowalski pobił), o żadnych wymuszeniach nic nie wiem i nie znalazłem na szybko googlując. A których to tych neonazistów wspiera? Nie widzę żeby ktoś go o to podejrzewał, żadnej sprawy na policji, w prokuraturze? Ja mogę stwierdzić, że podejrzewam, nie wiem, urzędującego prezydenta o to, że jest agentem rosyjskich służb specjalnych i mam na to mniej więcej tyle samo dowodów ;).

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#8 Post autor: Krakowiak2013 » 27 lut 2015, o 11:00

Castaway pisze:Polacy są regularnie okradani przez obecnie rządzące elity okrągłostołowe i jeszcze się z tego cieszą i popierają głosując na PO, PiS, SLD, PSL...
Choć ten naród jest tak ogłupiony, że powoli tracę nadzieję na to, że jeszcze kiedyś się obudzi i wybierze kogoś spoza w/w "bandy czworga".
Wydaje mi się, iż Polacy wolą głosować na stare, niż eksperymentować z nowymi partiami. Najlepszy przykład z eksperymentami wyborczymi mieliśmy w 2011, kiedy to trzecią siła polityczną został Ruch Palikota i co z tego zostało, okruchy? W sprawie wyborów prezydenckich napisze tak, iż szanse na wygraną ma obecny Prezydent RP, bo raczej nie wierzę w takie cuda, iż wybory wygra kandydat z niskim poparciem. Na pewno nie wyobrażam sobie tego, że wybory wygra kandydat PiS-u, bo wtedy realne stanie się wygrana PiS-u w wyborach parlamentarnych i zamiast rządów będziemy mieć sytuacja jak 10-lat temu, iż zamiast zajmowania się rządami, to było rozliczenia z poprzednimi rządami, za takie coś dziękuje. Na sam koniec napiszę, iż nie zdziwi mnie to jeśli po wyborach do sejmu powstanie wielka koalicja przeciw PiS-owi, aby oni nie mogli rządzić.

Awatar użytkownika
lucapacioli
Dyspozytor
Posty: 649
Rejestracja: 26 gru 2009, o 21:42
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków, os.Widok

Wybory prezydenckie 2015

#9 Post autor: lucapacioli » 27 lut 2015, o 11:08

Coffee pisze: Naród w cale nie jest ogłupiony, tylko leniwy. Garstka bałwanów (zazwyczaj będącym zatwardziałymi katoliami) decyduje za nas, bo reszta ma wszystko w dupie i do urn nie idzie.
O ile się nie mylę, to tzw. "zatwardziali katolicy" głosują na PiS, od wielu lat rządzi chyba inna partia, nie?
Coffee pisze:Chcecie zmian? To róbcie je mądrze, bo dopuszczanie: kucy, anarchistów, neonazistów, korpozwolenników itp.
Która to jest ta mądra i słuszna droga zmian? Napisz wprost, nie krępuj się, może "bałwany" się nawrócą na jedynie właściwą ścieżkę.
Coffee pisze:(...) oprowadzi jedynie do wojny domowej, nic więcej. Pytaniem jest tylko, na jaką skalę: Pobawimy się w Bośnię, Chorwację czy może od razu w Syrię i Czeczenię?
MEGA ROTFL. Sorry, ale porównanie Polski do w/wym państw jest albo perfidną manipulacją, albo kompromitującą niewiedzą, ja wybuchnąłem śmiechem.

PS. Ogólnie tematy polityczne na forach, zwłaszcza tych nie dotyczących polityki, to zwykle kupa śmiechu, polecam do śniadania :D
Miłego dnia.
lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#10 Post autor: Coffee » 27 lut 2015, o 11:13

Krakowiak2013 pisze:Prezydent RP, bo raczej nie wierzę w takie cuda, iż wybory wygra kandydat z niskim poparciem. Na pewno nie wyobrażam sobie tego, że wybory wygra kandydat PiS-u, bo wtedy realne stanie się wygrana PiS-u w wyborach parlamentarnych i zamiast rządów będziemy mieć sytuacja jak 10-lat temu, iż zamiast zajmowania się rządami, to było rozliczenia z poprzednimi rządami, za takie coś dziękuje.
Była by też sytuacja, że nawet dobre ustawy były by blokowane, bo prezydenta miał focha i blokował wszystko, co podeszło mu pod rękę.
Mówię to wielokrotnie i będę powtarzał do znudzenia: Komorowski to ugodowy człowiek, niech sobie będzie tym prezydentem i podejrzewam, że wyszło by mu i nam to na dobre. Trzeba się zabrać za niwelowanie siły PO-PSL w sejmie i była do tego całkiem dobra (niestety zmarnowana) okazja niedawno.

Mnie osobiście jako Prezydent cieszyłaby Ogórek. Niestety efektywność z jaką działa (bliskie moim poglądom) SLD zestarzało się, zamknęło na świeże poglądy i uprawia politykę pamiętającą początek lat '90.
lucapacioli pisze:O ile się nie mylę, to tzw. "zatwardziali katolicy" głosują na PiS, od wielu lat rządzi chyba inna partia, nie?
Też tak myślałem ale nie do końca. Widać to było po Kościelnej Komisji Majątkowej, to znacznie odebrało głos PiS-owcom na rzecz PO.
lucapacioli pisze:Która to jest ta mądra i słuszna droga zmian? Napisz wprost, nie krępuj się, może "bałwany" się nawrócą na jedynie właściwą ścieżkę.
Szukanie nowych ale nie zależnych nowych twarzy. Niestety do dyspozycji jest PO-PSL-PiS-SLD, gdzie mamy jedna skrajnię i chcemy ją zastąpić drugą skrajnią w postaci NR-KNP-KORWiN. Nie, tu trzeba szukać scentralizowanego kompromisu.
lucapacioli pisze:Sorry, ale porównanie Polski do w/wym państw jest albo perfidną manipulacją, albo kompromitującą niewiedzą, ja wybuchnąłem śmiechem.
Chorwaci też tak myśleli. Żniwo tego zbierają do dziś, 20 lat po zakończeniu walk, a w tej chwili to samo się dzieje na Ukrainie.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

Krakowiak2013
Dyrektor
Posty: 7016
Rejestracja: 1 sie 2013, o 08:24
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#11 Post autor: Krakowiak2013 » 27 lut 2015, o 12:16

Coffee pisze:Była by też sytuacja, że nawet dobre ustawy były by blokowane, bo prezydenta miał focha i blokował wszystko, co podeszło mu pod rękę.
Podałeś najlepszy przykład, iż blokowane byłyby wszelkie ustawy gdyby trafił się Prezydent, któremu dana ustawa nie podoba się. Przypomnę sytuację, kiedy przy władzy był Ś.P prezydent Lech Kaczyński, który zwlekał z podpisywaniem Traktatu Lizbońskiego i w ostatniej chwili łaskawie podpisał, bo większość państw podpisała to. Dlatego mam nadzieje, że w wyborach prezydenckich oraz parlamentarnych wygra rozsądek i społeczeństwo wybierze mniejsze zło. Swego czasu miałem okazję rozmawiać z panią, która od lat głosuje na PO i jej uzasadnienie na ten wybór jest taki, iż to mniejsze zło. Wspomniana pani ma nadzieje, iż Polacy świadom swoich wyborów nie doprowadzą nigdy ponownie PiS-u do władzy, bo byłaby to najgorsza tragedia jaka mogła by na naród spaść. Zgadzam się z tym co ta pani powiedziała, bo gdyby PiS wróciło do władzy, to by Polska ze wszystkimi się kłóciła, a tak dzięki rządom PO-PSL mamy dobre kontakty z innymi państwami i nawet to zostało docenione przez UE, bo Donald Tusk został Przewodniczącym Rady Europejskiej

Trzeba się zabrać za niwelowanie siły PO-PSL w sejmie i była do tego całkiem dobra (niestety zmarnowana) okazja niedawno.
Mógłbyś przypomnieć o jakiej okazji zmarnowanej mówisz? Jedno jest pewne, iż w wyborach jesiennych PO oraz PSL powinny uzyskać bardzo mocny mandat zaufania od społeczeństwa, bo wtedy koalicja wzmocni się bardziej, niż to w chwili obecnej jest. Na sam koniec tego napisze, iż prawda jest taka, że za rządów PO-PSL coś dzieje mam tutaj na myśli zmiany jakie zachodzą na kolei, bo nikt wcześniej od lat 90 nie inwestował w kolei, jak obecny rząd.
Szukanie nowych ale nie zależnych nowych twarzy. Niestety do dyspozycji jest PO-PSL-PiS-SLD, gdzie mamy jedna skrajnię i chcemy ją zastąpić drugą skrajnią w postaci NR-KNP-KORWiN. Nie, tu trzeba szukać scentralizowanego kompromisu.
Dla mnie nową zupełną twarzą w polityce jest Jarubas z PSL, bo powiem osobiście, iż od lat interesuje się polityką, ale o nim nigdy nie słyszałem. Przechodząc do sedna sprawy jedna nowa twarz na scenie politycznej to za mało, tu powinno dojść do rewolucji i cztery znane partie powinny przejść bardzo poważne trzęsienie ziemi w składzie personalnym i pozwolić młodym dojść do przywództwa w partii, wtedy byłoby zobaczyć jak wyborcy na to zareagują. W jednej z tych partii raczej z tym problem będzie, bo prezes władzy ot tak nie odda, a mówię tutaj o PiS i zjednoczonej prawicy. Swego czasu gdzieś przeczytałem komentarz, iż do kiedy PiS-em będzie rządzić obecny prezes, to partia nigdy nie dojdzie do władzy i może skończyć się tym, iż wyborcy odwrócą się od nich i partia dostanie poparcie jak na samym początku istnienia. Odnośnie pozostałych partii NP-KNP-KORWin to broń boże, aby te partie weszły do sejmu, bo wtedy to będzie totalna szopka. Najlepszym przykład mieliśmy z Nowa Prawicą, która to weszła do Euro Parlamentu i jak zachowuje się Mikke, aż wstyd, iż taki człowiek dostał się tam i reprezentuje nasz naród.

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Wybory prezydenckie 2015

#12 Post autor: Coffee » 27 lut 2015, o 14:27

Krakowiak2013 pisze:Mógłbyś przypomnieć o jakiej okazji zmarnowanej mówisz?
O wyborach samorządowych... Niby wygrał PiS ale na dobrą sprawę sami swój sukces próbowali "przykryć" jako fałszowanie wyborów przez PO. A szkoda, bo na tym mogły ugrać najwięcej osoby niezależne oraz partie lokalne, a to by było kolejnym krokiem do obalenia rządów z Wiejskiej.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

edek3253
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 29 paź 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#13 Post autor: edek3253 » 27 lut 2015, o 14:59

Coffee - zauważ, że partie systemowe i media zniszczyły ideę wyborów samorządowych. Przecież to nie jest ważne, które ugrupowanie w całym kraju zdobyło największy procent. Przecież to nie polityka i cele tych partii, które przedstawiano na ogólnopolskich zjazdach grubych ryb są istotne w tych wyborach. Tutaj co miejscowość to inny problem i ludzie nie powinni wybierać po uśmiechu Kopaczy czy Kaczyńskiego. Powinni się ograniczyć do swojego podwórka i tych ludzi, którzy tutaj startują na radnych/wojta itd. Tymczasem media zrobiły z tego show jakby to były wybory parlamentarne. Dla mnie ważne jest czy Pan X jest radnym dzielnicy a pan Y prezydentem, a nie czy partia A ma statystycznie więcej niż partia B. I gadanie, że partia A wygrała.. co się zmieniło? Nic.

Co do Komorowskiego - co to za prezydent bez własnego zdania? Co to za prezydent, który podpisuje ustawy przeciw społeczeńtwu? Wiek emerytalny, podwyżki podatków, zusów, zaciąganie 6latków do szkół mimo ogromnych sprzeciwów. Mało tego, czy w ogóle media powiedziały, że uchwalono ustawę, która pozwala zagranicznej policji tłumić protesty na terenie Polski? To jest propolskie? Czy naszym przodkom przyszłoby na myśl, że my się korzymy przed administracją brukselską? I nawet w kwestii wędzenia tradycyjnej kiełbasy może mnie spotkać kara, ponieważ nasza władza popiera absurdalne przepisy unijne. To jest niepodległość?

Krakowiak - pan Korwin zdaje relacje jak ten parlament europejski funkcjonuje. Przecież to jest wielki teatr nad czym oni tam debatują i w jaki sposób. Proponowałbym odciąć się od telewizji, a poszperać trochę w internecie. Fajnie, że ruszyły inwestycje planowane nawet od połowy XX wieku, ale to nie zmienia faktu, że w tym kraju dzieje się źle. Jak to jest, że nie mogę zarabiać i egzystencjować tak samo jak na Zachodzie? Jak to jest, że słyszę jak ktoś u władzy mówi mi wprost, że państwa nie ma, są przekręty, omawia swoje biznesiki, potem ktoś to ujawnia i zamiast karać bohatera nagrania szuka się jakiegoś kelnera?? Przecież zrobiono z nas debili wtedy. To tak jakby mąż wracał do żony, ona znalazła zdjęcia męża z kochanką w jednoznacznej sytuacji, a mąż mówi "kochanie jakiś fotograf chce zniszczyć nasze małżeństwo. Musimy go złapać".
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, o 15:13 przez edek3253, łącznie zmieniany 1 raz.

aislinnek
Dyspozytor
Posty: 508
Rejestracja: 24 lis 2014, o 00:30

Wybory prezydenckie 2015

#14 Post autor: aislinnek » 27 lut 2015, o 15:08

Krakowiak2013 pisze:Na sam koniec tego napisze, iż prawda jest taka, że za rządów PO-PSL coś dzieje mam tutaj na myśli zmiany jakie zachodzą na kolei, bo nikt wcześniej od lat 90 nie inwestował w kolei, jak obecny rząd.
Tu zgoda i to plus dla partii obecnie rządzących. Tylko żadna poprzednia ekipa nie miała takich środków na kolej. Nie wiesz czy ktoś inny nie potrafiłby tego zrobić efektywniej. Ale to tylko gdybanie.
Natomiast dzieje się też wiele złego (np. szkoły, sądownictwo) lub wiele rzeczy, które warto byłoby wprowadzić, a nikt się do tego nie zbiera (np. prezydencka ustawa o reklamach, która leży w tych podkomisjach i komisjach i wyjść nie może).
Krakowiak2013 pisze:Podałeś najlepszy przykład, iż blokowane byłyby wszelkie ustawy gdyby trafił się Prezydent, któremu dana ustawa nie podoba się. Przypomnę sytuację, kiedy przy władzy był Ś.P prezydent Lech Kaczyński, który zwlekał z podpisywaniem Traktatu Lizbońskiego i w ostatniej chwili łaskawie podpisał, bo większość państw podpisała to. Dlatego mam nadzieje, że w wyborach prezydenckich oraz parlamentarnych wygra rozsądek i społeczeństwo wybierze mniejsze zło. Swego czasu miałem okazję rozmawiać z panią, która od lat głosuje na PO i jej uzasadnienie na ten wybór jest taki, iż to mniejsze zło. Wspomniana pani ma nadzieje, iż Polacy świadom swoich wyborów nie doprowadzą nigdy ponownie PiS-u do władzy, bo byłaby to najgorsza tragedia jaka mogła by na naród spaść. Zgadzam się z tym co ta pani powiedziała, bo gdyby PiS wróciło do władzy, to by Polska ze wszystkimi się kłóciła, a tak dzięki rządom PO-PSL mamy dobre kontakty z innymi państwami i nawet to zostało docenione przez UE, bo Donald Tusk został Przewodniczącym Rady Europejskiej
I co mamy z tych dobrych kontaktów? Bo wolałbym usłyszeć o realnych korzyściach dla kraju, narodu a nie dla Donalda Tuska, bo jego los i to co on zyskał na dobrych kontaktach Polski z krajami UE średnio mnie interesuje. Poza tym Twoja wypowiedź to właśnie dualizowanie polskiej sceny politycznej. Nie mamy tylko dwóch partii, a przez takie myślenie zawsze zostajemy między dżumą a cholerą czyli między PO i PiSem.
Krakowiak2013 pisze: zamiast rządów będziemy mieć sytuacja jak 10-lat temu, iż zamiast zajmowania się rządami, to było rozliczenia z poprzednimi rządami,
Nie głosuję na PiS, w ogóle jestem specyficznym wyborcą, bo jestem mocno konserwatywny (światopoglądowo), niewierzący i pośrednio nastawiony pomiędzy wolnym rynkiem a socjalem (a światopogląd + socjal/liberalizm to dwa głowne wyznaczniki do głosowania w Polsce bodajże) ale wolę, żeby rząd rozliczał to co jest do rozliczenia niż nie robił nic oprócz taniej propagandy, a tak od kilku lat się czuję w tym kraju. A gdyby tak dobrać się do dupy wszystkim, których trzeba rozliczać (w tym np. policjantów za łapówki czy lekarzy za wpuszczanie na lewo w kolejkę) to żyłoby się od razu lepiej ;).
Poza tym swoje dobre PiS też zrobił, bądź co bądź jednak wszystko wtedy rosło (tak wiem, mamy kryzys) oprócz podatków które lecą.
Coffee pisze:Mnie osobiście jako Prezydent cieszyłaby Ogórek. Niestety efektywność z jaką działa (bliskie moim poglądom) SLD zestarzało się, zamknęło na świeże poglądy i uprawia politykę pamiętającą początek lat '90.
Mnie też, mimo jak napisałem prawicowych poglądów na wiele rzeczy. W ogóle mimo tego co wyżej napisałem to jednak SLD stawiam dużo wyżej niż PO. Mają jeszcze gdzieś tam w zanadrzu dobre zaplecze. W końcu, mimo, że postkomunistyczna to była to jakaś tam elita narodu. Ot chociażby jak kiedyś wzięli Kołodkę, który powiedział, że zrobi to i to z polskim wzorstem PKB to robił to. I mimo, że jest trochę zarozumiały to przydałby się nam minister finansów lub gospodarki z jajami, jak tenże. Obecnie mamy wykreowaną jakąś pseudoelitę, zarówno polityczną jak i medialną.
Coffee pisze:Naród w cale nie jest ogłupiony, tylko leniwy. Garstka bałwanów (zazwyczaj będącym zatwardziałymi katoliami) decyduje za nas, bo reszta ma wszystko w dupie i do urn nie idzie.
Ogłupiony ORAZ leniwy. Przede wszystkim mało kto zauważa zależność między tym co dzieje się na górze a tym jak jemu się żyje w kraju. Myślę, że to typowe rozmowy
Krakowiak2013 pisze:Dla mnie nową zupełną twarzą w polityce jest Jarubas z PSL, bo powiem osobiście, iż od lat interesuje się polityką, ale o nim nigdy nie słyszałem. Przechodząc do sedna sprawy jedna nowa twarz na scenie politycznej to za mało, tu powinno dojść do rewolucji i cztery znane partie powinny przejść bardzo poważne trzęsienie ziemi w składzie personalnym i pozwolić młodym dojść do przywództwa w partii, wtedy byłoby zobaczyć jak wyborcy na to zareagują. W jednej z tych partii raczej z tym problem będzie, bo prezes władzy ot tak nie odda, a mówię tutaj o PiS i zjednoczonej prawicy
O Jarubasie coś tam słyszałem, mam rodzinę proPSLową na wsi w Świętokrzyskim i ogólnie cenią Jarubasa. Natomiast w partiach nie dojdzie do rewolucji, nikt nie odda swojego przywództwa. W PiSie jest moim zdaniem taka sytuacja,że z Kaczyńskim i Macierewiczem PiS nie jest w stanie zrobić więcej niż ok. 35%, ale bez nich może się sypnąć żelazny elektorat.
Krakowiak2013 pisze:Odnośnie pozostałych partii NP-KNP-KORWin to broń boże, aby te partie weszły do sejmu, bo wtedy to będzie totalna szopka. Najlepszym przykład mieliśmy z Nowa Prawicą, która to weszła do Euro Parlamentu i jak zachowuje się Mikke, aż wstyd, iż taki człowiek dostał się tam i reprezentuje nasz naród.
Trochę przesadzasz, ja bym tu bronił szczególnie Ruchu Narodowego, który postrzegany jest tylko przez Marsz Niepodległości (z którego relacje telewizyjne są mocno przesadzone - rok temu widziałem wszystko na żywo). KORWiNy to oszołomy jak dla mnie, ale czasami coś mądrego powiedzą i jak dla mnie mogą robić 5% - nie więcej, żeby ciągnąć jednak niższe podatki i NIEKTÓRE propozycje od nich, które popieram. Ale żeby tylko im nikt nigdy władzy nie dał.

edek3253
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 29 paź 2011, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Wybory prezydenckie 2015

#15 Post autor: edek3253 » 27 lut 2015, o 15:22

Dobrze wiecie, że pani Ogórek jest sterowana przez pana Millera. Elity SLD to ludzie, którzy bezpośrednio wywodzą się z PZPR i nie byli rozliczeni przez nikogo. Ludzie tamtego systemu nie powinni mieć nic do gadania. Byli po tamtej stronie, a po '89 jak kameleony się dostosowali do 'nowego' ustroju. Popatrzcie jak Urbanowi się powodzi - mój dziadek pobity w Hucie ciągnie za 700zl i nadal oglada te czerwone mordy w limuzynach.

Zablokowany

Wróć do „V. Inne”