Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

Codzienne aktualności z Grodu Kraka

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krakowianka
Dyrektor
Posty: 1543
Rejestracja: 10 lip 2011, o 13:54
Lokalizacja: Kraków

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#76 Post autor: krakowianka » 26 lis 2015, o 10:56

Lw25 pisze:
tiross pisze:Reklamy atakują nas z każdej strony, dlatego proponuję, by do Regulaminu dodać punkt o zakazie umieszczania reklam komercyjnych w postach i podpisach, zwłaszcza tych niedotyczących komunikacji.
Zgadzam się z tym. Zresztą przykład widać nawet na tej stronie...
Popieram.

Awatar użytkownika
flosan
Dyrektor
Posty: 1318
Rejestracja: 13 lis 2012, o 19:03

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#77 Post autor: flosan » 14 sty 2016, o 23:45

Kaszmir adminem! :) Sam się nie pochwalił, ale gratuluję awansu, zmiana na + bo według mnie, odkąd tu jestem przez te kilka lat, to był to człowiek numer jeden wśród moderatorów, witamy nowego admina! :D

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#78 Post autor: Kaszmir » 15 sty 2016, o 00:37

flosan pisze:Kaszmir adminem! :) Sam się nie pochwalił, ale gratuluję awansu, zmiana na + bo według mnie, odkąd tu jestem przez te kilka lat, to był to człowiek numer jeden wśród moderatorów, witamy nowego admina! :D
Nic wielkiego, nie traktuję tego jako awans ;) W Admince wszyscy są równi - admini, moderatorzy i osoby odpowiedzialne za profil facebook pkk. Natomiast od jakiegoś czasu i tak wykonywałem sporo czynności administracyjnych, więc uznaliśmy, że będzie po prostu czytelniej dla wszystkich jeśli ranga będzie odpowiadała temu, co robię. Ogólnie czeka nas też trochę roszad w Gronie Administracyjno-Moderatorskim - o wszystkich poinformujemy Was, gdy tylko sami skończymy je ustalać.

PS. Na dowód, że ranga nie jest najważniejsza - kiedyś już byłem adminem na pkk, sam się zdegradowałem bo chciałem skupić się na sprawach moderatorskich :-)

Awatar użytkownika
pawelenator
Kierownik
Posty: 885
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:53
Lokalizacja: Kraków Azory
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#79 Post autor: pawelenator » 15 sty 2016, o 07:07

Kaszmir pisze: PS. Na dowód, że ranga nie jest najważniejsza - kiedyś już byłem adminem na pkk, sam się zdegradowałem bo chciałem skupić się na sprawach moderatorskich :-)
Tak było w pierwszej wersji forum, która powstała wiosną 2009 roku i upadła we wrześniu tego samego roku przez parę nieprzychylnych osób.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#80 Post autor: Kaszmir » 19 sty 2016, o 03:03

A zatem obiecane ogłoszenia personalne. Trochę zmian zaszło!

1. Z grona moderatorskiego odeszli pawelenator (moderator globalny) oraz Valcyte (moderator lokalny, odpowiedzialny za "Kolej" oraz "Prywatnych Przewoźników"). Dziękujemy im za współpracę i wspólne doświadczenia.

2. W zamian, do grona junior moderatorów przyjęliśmy użytkownika dominik07317. Przejął on działy po Valcyte, a zatem "Kolej" oraz "Prywatnych Przewoźników". Jak zwykle przy dodawaniu nowych moderatorów, prosimy Was Drodzy Forumowicze o wyrozumiałość podczas gdy dominik07317 stawia pierwsze moderatorskie kroki ;) A w razie jakichś problemów/sugestii, najlepiej zgłaszać to przez wiadomości prywatne.

3. Ja zostałem przemianowany na administratora. Od dłuższego czasu i tak pełniłem funkcje administracyjne, miałem także dostęp do panelu administratorów, którego używałem wręcz codziennie. Dlatego postanowiliśmy, że dla czytelności i przejrzystości forum będzie lepiej, jeśli ranga będzie odpowiadała temu, czym się zajmuję.

4. W zamian, jopek36, lw25 i tarantulaw2 zostali przemianowani z moderatorów lokalnych na globalnych. Dodatkowo, maria będzie teraz zajmować się całym działem "Kraków".

5. I jeszcze postanowiliśmy stworzyć osobną rangę ("Moderator fb pkk" - kolor niebieski) dla użytkowników, którzy wspólnie z administratorami i moderatorami pkk pomagają przy nazdorowaniu profilu facebook. Są to: bielanek, lukaskrk i scyzor663.

Może też zaznaczę - nie traktuję zmian rang jako awanse (w szczególności nie traktuję tak swojej). W gronie moderatorskim wszyscy są równi, i w przypadku dyskusji każdy głos liczy się tak samo. Celem powyższych zmian było lepsze dostosowanie funkcji do tego, co robią i chcą robić poszczególne osoby.

To chyba tyle!

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#81 Post autor: Kaszmir » 16 mar 2017, o 22:02

Witamy na forum nowego Administratora Technicznego - Adrian. Adrian zaoferował się by przenieść forum na jego serwer i pomógł przy przenosinach. Od teraz dołączy do Mseifer w zajmowaniu się sprawami serwerowymi. To dzięki niemu forum jest mniej awaryjne ;)

Dodatkowo do grona Administratorów dołączył Jopek36. To Jopek36 zajął się niedawną reorganizacją działów na forum, włożył w to mnóstwo pracy i deklaruje, że jeszcze będzie to doszlifowywał. Przy przenosinach pomagał mu też scyzor663, który jednak z racji ilości wolnego czasu woli pozostać jako wyłącznie Moderator fb pkk. Obu jesteśmy bardzo wdzięczni :)

Do tego zrezygnowaliśmy z rangi Moderatorów Lokalnych, a dotychczasowi członkowie - maria i dominik07317 - dołączyli do globalnych Moderatorów. Dzięki temu w sytuacji nagłej (atak na forum albo jakiś wyjątkowo nieczytelny post) będą mogli pomóc niezależnie od działu w którym się on znajduje.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#82 Post autor: Kaszmir » 3 gru 2017, o 11:03

W związku z dużą ilością obowiązków, bielanek zrezygnował z funkcji moderatora fb pkk. Dziękujemy mu za te lata pracy, jednocześnie zaznaczamy, że pozostanie on wciąż w gronie adminkowym, jego zdanie wciąż będzie dla nas cenne w adminkowych dyskusjach oraz głosowaniach, itd.

W zamian, do grona moderatorów fb pkk dołączył tjakub :) Na forum jego obecność jest raczej mniejsza, za to będzie nas aktywnie wspierał w opiece nad fanpage'm który - przyznaję - przeżywa teraz oblężenie które przerosło wszelkie nasze wyobrażenia.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Moderator fb pkk
Posty: 22832
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 21:25
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#83 Post autor: Kaszmir » 2 paź 2019, o 11:14

Dokonaliśmy aktualizacji ról moderatorsko-adminkowych. Poniżej spis za co od dziś odpowiadać będą poszczególne osoby - tak byście wiedzieli do kogo uderzać w razie bieżących spraw.

admin forum & fanpage fb pkk: Adrian, Kaszmir, mseifer, Jopek36
admin forum: Coffee
moderator forum & fanpage fb pkk: Lw25
moderator forum: Locutus
fanpage fb pkk: dominik, I.G.I, Łukasz, tjakub

Jednocześnie, w związku z dużą liczbą innych obowiązków, maria oraz scyzor663 od dziś nie będą już pełnić funkcji moderatorskich i dołączają do grona regularnych Użytkowników. Dziękujemy im obojgu za kilka lat pracy i cały olbrzymi trud włożony w prowadzenie pkk. Jednocześnie dalej jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i na pewno będziemy od czasu do czasu korzystać z ich wiedzy oraz doświadczenia :)

dominik
Moderator
Posty: 165
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 14:27

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#84 Post autor: dominik » 4 gru 2019, o 17:30

Z dniem 16 listopada 2019 zrezygnowałem z pełnienia funkcji moderatora fanpage fb pkk.

Awatar użytkownika
Locutus
Moderator
Posty: 7982
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 08:40
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#85 Post autor: Locutus » 12 lut 2020, o 12:38

Ogłoszenia duszpasterskie:

Po pierwsze - zapewne widzieliście, że trwający przez kilka dni problem z certyfikatem SSL znikł. Oczywiście nie znikł on tak sam z siebie, lecz dzięki pomocy Pasażera Mobilisu, któremu pragniemy serdecznie podziękować i który dołączył do naszego grona na stałe, zastępując Adriana na posadzie administratora technicznego.

Po drugie - Dominik postanowił powrócić do grona moderatorów forum.

Pozdrawiamy serdecznie!
Administratorzy i moderatorzy forum PKK
Komunikacja miejska ma być dla ludzi. Nigdy na odwrót.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Administrator Techniczny
Posty: 1685
Rejestracja: 8 sie 2017, o 12:19

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#86 Post autor: pasazer_mobilisu » 12 lut 2020, o 19:55

Dzięki @Locutus i @Coffee za zaufanie i powierzenie nowego zadania.
Tak jak wspomniano wyżej chcę się zająć kwestiami technicznymi: serwerem, domeną, skryptem phpBB itd. Zachęcam do pisania PW jeśli macie jakieś problemy z działaniem forum :)

Awatar użytkownika
Coffee
Wisielec pomostowy
Posty: 6573
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 15:59
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#87 Post autor: Coffee » 2 wrz 2020, o 13:31

Administracja PKK przypomina: Spamowanie poprzez Prywatną Wiadomość (PW) również jest karane ostrzeżeniami oraz banem! Wszystkie niestandardowe wiadomości (w tym reklamy, sprzedaż/wymiana, rozliczenia finansowe itd.) muszą zostać zaakceptowane przez administrację.
Obrazek
Obrazek
Ich will dass ihr mir vertraut
Ich will dass ihr mir glaubt
Ich will eure Blicke spüren
Jeden Herzschlag kontrollieren

dominik
Moderator
Posty: 165
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 14:27

Regulamin Forum PKK, Ogłoszenia administracyjne

#88 Post autor: dominik » 3 wrz 2020, o 16:13

W związku z informacjami od użytkowników o otrzymywaniu w prywatnych wiadomości reklamującymi inne forum zostały nałożone stosowne filtry. Jednak okazało się, że nadal dochodzi do tego typu sytuacji. Chciałbym poinformować, że za takie spamowanie będą nakładane blokady kont.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I. Dzisiaj na mieście”