Platforma Komunikacyjna Krakowa

"Komunikacja miejska ma być dla ludzi, nigdy na odwrót"
Teraz jest 24 maja 2018, o 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 kwi 2018, o 18:34 
Dyrektor

Jeszcze w temacie trasy łagiewnickiej. Dorzucam to....

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/dab-sk ... 25230.html

https://www.facebook.com/kmkwobiektywie/

PostNapisane: 16 maja 2018, o 12:15 
Dyrektor

TRAMWAJE Z KURDWANOWA I BORKU FAŁĘCKIEGO POJADĄ INACZEJ

Ktoś wie ile mamy obecnie dwukierunkowych tramwajów?

Cytuj:
– Tramwaje nie będą kursować zaledwie przez kilka dni. W tym czasie wykonawca zbuduje przejazdówkę przy pętli tramwajowej, aby później można było utrzymać ruch tramwajowy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka.

Cytuj:
Zmiany w Borku Fałęckim

Zmiany czekają także na pasażerów jeżdżących z Borku Fałęckiego do Łagiewnik. Tam firma Budimex również wykona przejazdówkę. Ruch tramwajów ma się odbywać po jednym torze. Utrudnienia mają potrwać przez jeden wakacyjny miesiąc.

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwa ... 25505.html

PostNapisane: 16 maja 2018, o 14:00 
Dyrektor

Krakowiak2013 napisał(a):
Ktoś wie ile mamy obecnie dwukierunkowych tramwajów?

Tak, wszystkie strony, które prowadzą zestawienie krakowskiego taboru, choćby PSMKMS: http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/c ... wski-tabor.

Powinno być czynnych 25 GT8 i 6 N8. Z czego wystawić na miasto uda się zapewne co najwyżej 22 GT8 i 3 N8. Mnie najbardziej ciekawi jak będzie wyglądała siatka połączeń, bo nie wyobrażam sobie by uwalać 3/4 trasy linii "24" czy "50" taborem który jest przede wszystkim za mały. Jedynie należy liczyć na zamknięcie ciągu bronowickiego i tym samym zmniejszenie roli "24" - wówczas można by rozważyć np. połączenie "20" z "24" pod Bagatelą i ten zestaw obsadzić ZR. Choć to też średnie rozwiązanie, bo połowa dwukierunkowców jeździłaby tam gdzie nie jest potrzebna zamiast w maksymalnym stopniu obsłużyć Kurdwanów.

Powiem więc coś niepopularnego, bo zakładającego przesiadki, że wartą uwagi opcją byłaby krótka ale bardzo częsta linia Kurdwanów - Mały Płaszów przez estakadę, a skierowanie kurdwanowskich tramwajów do Prokocimia / Bieżanowa i ewentualne połączenie którejś z linii z "11" która wówczas na Płaszowie się nieszczególnie zmieści.

Mówiąc bardzo częsta mam na myśli 3-4 min w szczycie. Przy jednej linii na przejazdówce nie ma problemów z zajeżdżaniem się ni ustawianiem brygad, więc myślę że da radę.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 14:36 
Moderator fb pkk

Jak obie przejazdówki będą w tym samym czasie to można zrobić (w różnej wersji) linię Kurdwanów - Borek. Można najkrótszą wersją przez Kalwaryjską i Łagiewniki zapewniając jakieś tam możliwości przesiadkowe, można przez I obwodnicę, czy przez Dietla i Kapelankę.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 14:45 
Administrator

Cukier napisał(a):
Powinno być czynnych 25 GT8 i 6 N8. Z czego wystawić na miasto uda się zapewne co najwyżej 22 GT8 i 3 N8. Mnie najbardziej ciekawi jak będzie wyglądała siatka połączeń, bo nie wyobrażam sobie by uwalać 3/4 trasy linii "24" czy "50" taborem który jest przede wszystkim za mały.

Zamknięcie będzie w wakacje, przy mniejszych potokach pasażerskich więc jest szansa że tabor 26-metrowy jakoś da radę. A co do liczby brygad, zakładając że utrzymany zostanie system ~f=7,5/15 w okresie letnim i powołując się na dane z klubu428:
"6": 7 brygad
"24": 8 brygad, lecz przy np. skróceniu do Cichego Kącika (remont ciągu bronowickiego) zostałoby tak z 6-7,
"50": 17 brygad, przy wakacyjnym ścięciu szczytowej ~f do 7,5 zostałoby tak z 11-12,
zatem razem wychodzi właśnie koło 25. I taką opcję podejrzewam dla Kurdwanowa, bo rodzi najmniejsze utrudnienia, nie wymusza na pasażerach dodatkowych przesiadek, a do tego jest tańsza niż organizowanie tymczasowej linii "7x" do Kurdwanowa (bo wtedy i tak linie podstawowe typu "50" trzeba by skierować np. do Prokocimia = dodatkowe koszty).

PostNapisane: 16 maja 2018, o 14:46 
Miłośnik

Cukier napisał(a):
Powiem więc coś niepopularnego, bo zakładającego przesiadki, że wartą uwagi opcją byłaby krótka ale bardzo częsta linia Kurdwanów - Mały Płaszów przez estakadę, a skierowanie kurdwanowskich tramwajów do Prokocimia / Bieżanowa i ewentualne połączenie którejś z linii z "11" która wówczas na Płaszowie się nieszczególnie zmieści.

Nie wiem czy niepopularne... Mi też w głowie zaświtał dokładnie taki sam pomysł - i pewnie nie jesteśmy ostatnimi osobami. Zresztą to chyba jedyna realna opcja, aby utrzymać na ciągu kurdwanowskim odpowiednią moc przewozową.

Wpuszczenie np. GT8 na wszystkie brygady linii 50 to chyba tylko w ramach abstrakcji można rozważać... Może to i będą wakacje, pewnie też zmniejszona będzie częstotliwość, no ale nadal nie wyobrażam sobie takiej obsady. A z częstą dowozówką o tyle nie powinno być problemu, że pod Kablem przesiadka będzie na tym samym peronie, bez żadnego przechodzenia - co w Krakowie jest jednak ewenementem;-)

Tak sobie myślę, że 50 z f=7,5 do Prokocimia, 24 z f=15 też (bo to wakacje) - a 6 do Bieżanowa (przy okazji dając tymczasową częściową rekompensatę za zlikwidowane 23). Czy to realny scenariusz?

Ewentualnie, aby dowozówka była możliwie najkrótsza, to można jeszcze zrobić ją na intrygującej trasie Kurdwanów - Dworcowa;-) Jeden trójkąt jest tam wciąż dostępny... ale przy istniejącym jednak ruchu to czyste SF.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 15:12 
Inspektor

Można też skierować 50 do Bieżanowa i na ten okres zawiesić 9.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 15:14 
Dyrektor

maszynista napisał(a):

Co w zamian za to dla Huty? Jeśli 9 zawiesimy? To nie przejdzie...

PostNapisane: 16 maja 2018, o 17:29 
Dyrektor

scyzor663 napisał(a):
Jak obie przejazdówki będą w tym samym czasie to można zrobić (w różnej wersji) linię Kurdwanów - Borek. Można najkrótszą wersją przez Kalwaryjską i Łagiewniki zapewniając jakieś tam możliwości przesiadkowe, można przez I obwodnicę, czy przez Dietla i Kapelankę.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to w Borku nie będzie ślepego toru, a jedynie fragmentaryczny jednotor - dokładnie tak jak budowano rozjazdy z Wielickiej na estakadę.

maszynista napisał(a):

"9" można połączyć z "11" i tym samym się zrobi i miejsca na Małym Płaszowie dla "70", i relacja z Dworca Płaszów Estakady do Podgórza / Ruczaju zostanie zachowana.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 18:29 
Specjalista

A gdyby tak na Bronowicach w pierwszej fazie remontu również wprowadzić dwukierunkowce i na "24" posłać 2xGT8S? Pytanie tylko czy się zmieszczą...

PostNapisane: 16 maja 2018, o 20:04 
Dyrektor

Cukier napisał(a):
Jeśli dobrze zrozumiałem, to w Borku nie będzie ślepego toru, a jedynie fragmentaryczny jednotor - dokładnie tak jak budowano rozjazdy z Wielickiej na estakadę.

Bardziej to będzie przypominać tor objazdowy na Rondzie Mogilskim. W tym miejscu muszą zmienić koryto Wilgi i wybudować dwupoziomowe skrzyżowanie.

PostNapisane: 18 maja 2018, o 06:13 
Moderator

Pomysł z linią do małego Plaszowa nie jest w teorii zły, ale w praktyce spróbujcie przesiąść się na Lipskiej to zmienicie zdanie. Odsunięcie od tarczy skrzyżowania przejścia na przystanek w stronę miasta + zestaw najbardziej antypieszych sygnalizacji jakie znam- to nie brzmi zachęcająco. Serio, żeby w ogóle się wydostać z przystanku w stronę Małego Plaszowa, to nieraz czekałam kilka cykli świetlnych (!), mimo wyciskania przycisku na słupkach. Tak samo dostanie się legalnie na przystanek w stronę miasta to kilka dłuuuuugich minut. A nie wyobrażam sobie, żeby ktoś jechał dodatkowo 2 przystanki na pętle, żeby tam się przesiąść i znowu 2 przystanki wracać w to samo miejsce.

PostNapisane: 18 maja 2018, o 06:44 
Moderator

No ale przecież przesiadki odbywałyby się z tego samego peronu na przystanku Kabel... Po co ktoś miałby się przesiadać na Płaszowie?

Pozdrawiam!
LOKI

PostNapisane: 18 maja 2018, o 07:30 
Moderator

Oczywiście masz rację, nie wiem czemu zrozumiałam że Kurdwanowskie tramwaje mają być skierowane do Małego Płaszowa, mój błąd, wybacz. O 6 rano kiepsko myślę chyba.

PostNapisane: 18 maja 2018, o 12:02 
Dyrektor

maria napisał(a):
Oczywiście masz rację, nie wiem czemu zrozumiałam że Kurdwanowskie tramwaje mają być skierowane do Małego Płaszowa, mój błąd, wybacz. O 6 rano kiepsko myślę chyba.
Myślałem o takim rozwiązaniu, ale stanęło mi przed oczyma skrzyżowanie o którym wspominałaś i bardzo szybko uznałem to za bardzo zły pomysł. Na weekend, góra tydzień może i byłoby okej ale na dłużej wykluczone.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]